ЄС підтвердив заморозку 200 млрд євро Росії

Єврокомісія напружено працює над тим, щоб кошти Росії були використані в інтересах України, зазначив Крістіан Віганд.

Країни Євросоюзу заморозили активи Центрального банку Росії на загальну суму понад 200 млрд євро. Про це сказав офіційний представник Єврокомісії Крістіан Віганд на брифінгу в Брюсселі в четвер, 25 травня.

«Згідно з десятим пакетом санкцій, оператори і держави-члени повинні були повідомити Єврокомісії про заморожені активи російського Центробанку. Контрольною датою було 12 травня. Держави-члени подали доповіді, і це становить понад 200 млрд євро заблокованих активів російського Центрального банку», – сказав прессекретар і додав, що про місце знаходження активів треба запитувати окремі країни ЄС.

На запитання про плани використання заморожених коштів РФ в інтересах України Віганд відповів: «Ми напружено працюємо над цим. Ми налаштовані рішуче. Ми хочемо, щоб Росія оплатила завдані Україні збитки».

За його словами, одним із варіантів, запропонованих державам-членам ЄС, є використання активів Центрального банку Росії.

«Можна було б подумати про відсотки (з капіталу) тощо. Тривають обговорення в спеціальній робочій групі Ради ЄС, яка співпрацює зі шведським головуванням. Остання нарада відбулася вчора», – зазначив Віганд.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що західні країни заморозили активи Росії на суму від $300 до $500 млрд. У свою чергу Україна лобіює ухвалення нової міжнародної угоди для конфіскації російських активів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

У Кабміні відреагували на повідомлення про шантаж Росією членів FATF

НАТО чекає, що Грузія дотримуватиметься санкцій проти РФ — Столтенберг

Туреччина не вводитиме санкції проти РФ — Ердоган

У Швейцарії почали заморожувати інвестрахунки росіян і білорусів

В ЄС розповіли деталі 11 пакету санкцій проти РФ

Источник: korrespondent.net