ЄС підтримує реформу ВРП в Україні

ЄС також стежить за погодженням реформи КСУ із рекомендаціями висновку ЄК щодо заявки України на членство у ЄС.

 
Європейський союз підтримує реформу Вищої ради правосуддя (ВРП) в Україні. Про це йдеться у заяві прес-секретаря ЄС Пітера Стано.
 
«Недавнє призначення з’їздом суддів восьми нових членів Вищої ради правосуддя дозволяє цьому ключовому органу суддівського управління відновити роботу. ЄС рішуче підтримує реформу ВРП та сподівається на продовження цієї позитивної тенденції», – зазначив Стано.
 
За його словами, ЄС також уважно стежить за погодженням реформи Конституційного суду України (КСУ) з рекомендаціями висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство у ЄС та її відповідності рекомендаціям Венеціанської комісії.
 
«Зокрема висновок Венеціанської комісії, опублікований 19 грудня, рекомендує, щоб відхилення кандидатів на посади у КСУ здійснювалося на підставі професійної компетентності і щоб кількість Консультативної групи експертів було збільшено до семи, причому сьомий член буде із квоти міжнародних донорів. Єврокомісія очікує від України відповідного погодження законодавства», – заявив прес-секретар ЄС.
 
Як йдеться у заяві, запровадивши ці зміни, Україна не лише просунеться у процесі набуття членства у ЄС, а й зміцнить довіру українських громадян до судової системи країни.
 
Нагадаємо, XIX позачерговий з’їзд суддів у Києві обрав всіх вісім членів Вищої ради правосуддя (ВРП) за своєю квотою.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net