ЄС наростить військову допомогу Україні

Лідери країн-членів ЄС підтвердили, що продовжать надавати допомогу переміщеним особам як в Україні, так і за межами нашої держави.

Глави держав Європейського Союзу дійшли згоди про нарощування подальшої військової підтримки України, а також спрямування зусиль для притягнення до відповідальності Росії за військові злочини. Про це у четвер, 15 грудня, йдеться у документі, прийнятому за підсумками саміту.
 
«Європейський Союз залишається відданим наданню політичної та військової підтримки Україні, зокрема через Європейський фонд миру та Місію ЄС з військової допомоги на підтримку України, а також у сфері протиповітряної оборони та розмінування», — йдеться у документі.
 
Європейська рада також підтримує зусилля для забезпечення повної відповідальності за військові злочини та інші тяжкі злочини у зв’язку з агресивною війною Росії проти України.
 
Серед них згадується подальша робота з метою використання заморожених в ЄС російських активів для відновлення України та з метою відшкодування завданих їй збитків.
 
Лідери держав ЄС наголосили, що продовжуватимуть посилення колективного тиску на Росію з метою припинення її агресивної війни та виведення її військ з України.
 
Також лідери держав ЄС констатували, що готові підтримати ініціативу України щодо досягнення справедливого світу і що «на сьогодні Росія не продемонструвала жодної справжньої готовності до справедливого та сталого світу».
 
Крім того, європейські лідери домовилися «невідкладно активізувати надання Україні гуманітарної допомоги та допомоги у сфері цивільного захисту» та сприяти відновленню критичної інфраструктури України, щоб допомогти Україні пройти через зиму.
 
«Європейська рада пропонує Комісії посилити координацію з європейською промисловістю та міжнародними партнерами з метою забезпечення сталого постачання в Україну пріоритетного обладнання, такого як мобільні пункти обігріву, електрогенератори, силові трансформатори, а також високовольтне та освітлювальне обладнання», — наголошується у висновках.
 
Раніше президент заявив, що Україна готується до проведення нових міжнародних заходів, які дозволять отримати більше підтримки. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЗник під час окупації. Як досі шукають депутата з Куп’янська

СюжетУкраїна у списку країн із найгіршими гуманітарними кризами

СюжетМер Мелітополя Федоров про перспективу деокупації міста

7 мільйонів дітей України страждають від ударів РФ — ЮНІСЕФ

Источник: korrespondent.net