ЄК збільшує річний бюджет Erasmus+ для допомоги українцям

Загальний бюджет програми на цей рік було переглянуто в бік збільшення до нової загальної суми 4,43 млрд євро, що є найвищим річним фінансовим обсягом.

 

 

 

 

 

 

Європейська комісія переглянула бюджет програми Erasmus+ на 2023 рік у світлі підтримки України, йдеться у повідомленні ЄК. 

 

«Загальний бюджет програми на цей рік було переглянуто в бік збільшення до нової узагальненої суми 4,43 млрд євро, що є найбільшим річним обсягом фінансів, які будь-коли були виділені програмою Erasmus+», – йдеться у повідомленні.

 

Після перегляду робоча програма вміщує початкові асигнування у розмірі 100 млн євро з бюджету Erasmus+ на 2027 рік на підтримку проектів, які заохочують освітню діяльність і сприяють інтеграції біженців у нове навчальне середовище, а також забезпечують діяльність, що спрямована на підтримку освітніх організацій, учнів та фахового персоналу в Україні.

 

«Фінансовані заходи можуть варіюватися від курсів мовної та культурної інтеграції, інструментів для вивчення мови, адресованих викладачам чи учням, до стипендій або загальної фінансової підтримки в усіх секторах Erasmus+ для учнів та викладачів», – повідомляють у ЄК.

 

Йдеться також про посилення міжнародного аспекту Erasmus+ за рахунок збільшення бюджету на 31 млн євро на реалізацію проектів мобільності та нарощування потенціалу у сфері вищої освіти з метою підтримки проектів міжнародної співпраці.

 

Буде надано підтримку проекту структурної реформи, спрямованої на створення відкритого цифрового освітнього середовища для здобуття освіти та навчання студентів, які вступають до українських закладів вищої освіти, для біженців з України або студентів з ВПО.

 

На підставі відкритих конкурсів для подання заявок на проекти будь-який державний або приватний орган, що працює у сфері освіти, навчання, молоді та спорту, може подати заявку на фінансування за допомогою національних агенцій Erasmus+, розміщених у всіх державах-членах ЄС та третіх країнах, пов’язаних з програмою.

 

«У рамках загального конкурсу пропозицій Erasmus+ проводяться кілька раундів подання заявок. Наступний, орієнтований на партнерські відносини з додатковим пріоритетом для учнів, викладачів та співробітників з України, відкриється 22 березня 2023 року», – повідомляє Єврокомісія.

 

Раніше глава ЄК повідомила про передачу Україні першої партії сонячних панелей.

 

ЄС готовий продовжити тимчасовий захист українцям до 2025 року

 

 

Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net