ЄК схвалила програму підтримки польських аграріїв на €435 млн

Єврокомісія схвалила польську схему на суму близько 435,4 мільйона євро для підтримки сектору виробництва пшениці.

Європейська комісія схвалила програму державної підтримки в Польщі для сектора виробництва пшениці на тлі війни РФ проти України. Про це повідомляє сайт Єврокомісії в п’ятницю, 5 травня.

«Європейська комісія схвалила польську схему на суму близько €435,4 мільйона (2 мільярда злотих) для підтримки сектору виробництва пшениці у контексті російської війни проти України… Вона складатиметься з… прямих грантів з метою задоволення потреб у ліквідності виробників пшениці, які постраждали внаслідок геополітичної кризи, зокрема через масовий імпорт зерна з України, що сильно вплинула на внутрішній ринок зерна», — сказано в повідомленні.

Обсяг такої підтримки не повинен перевищувати 250 тисяч євро для одного господарства.

Польські фермери отримають грантову допомогу не пізніше 31 грудня 2023 року.

 Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія та Болгарія запровадили тимчасову заборону на імпорт зерна та інших видів сільськогосподарської продукції з України.
 
Ба більше — Польща спершу зупинила транзит такої продукції через свою територію, але пізніше поновила його з 21 квітня.
 
Згодом, Єврокомісія запропонувала пакет допомоги для фермерів з країн, що межують з Україною, який включає фінансову допомогу та інші заходи.

2 травня Єврокомісія ввела обмеження на експорт українського зерна до п’яти країн ЄС — Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини й Угорщини.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net