ЄК прогнозує рекордну інфляцію в єврозоні

Інфляція в єврозоні становитиме в середньому за рік 7,6 відсотка, йдеться в літньому прогнозі Єврокомісії. У весняному прогнозі показник інфляції становив 6,1 відсотка.

 
На тлі війни в Україні і високої ціни на енергоносії Європейська комісія очікує рекордно високу інфляцію в єврозоні – у середньому 7,6 відсотка за рік. Про це йдеться в опублікованому у четвер, 14 липня, літньому прогнозі Комісії ЄС. У весняному прогнозі, у травні, показник інфляції становив 6,1 відсотка.
 
У Євросоюзі загалом експерти прогнозують зростання цін на 8,3 відсотка – замість колишніх 6,8 відсотка. Але у 2023 році інфляція, за оцінкою Єврокомісії, має знизитися майже вдвічі: до середнього рівня 4 відсотки в єврозоні і до 4,6 відсотка загалом у ЄС.
 
Що стосується економічного зростання, то Єврокомісія, як і раніше, виходить із того, що у 2022 році економіка Євросоюзу зросте на 2,7 відсотка. У єврозоні очікується зростання на 2,6 відсотка, це трохи менше (2,7%) порівняно з відповідним показником у травневому прогнозі.
 
Водночас на 2023 рік комісія ЄС переглянула свої прогнози в бік зниження. Очікується зростання на 1,5 відсотка загалом у Європейському Союзі і 1,4 відсотка – у єврозоні. У травні економісти передбачали 2,3 відсотка як у ЄС, так і в єврозоні. Однією із причин помітного зниження прогнозованих значень залишається ситуація на енергетичних ринках.
 
Джерело: DW
 
 
Раніше канцлер ФРН Олаф Шольц закликав мешканців Німеччини бути готовими до затяжної інфляції.
 
МВФ попередив про глобальну рецесію

 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетІранські безпілотники для РФ — серйозна загроза на фронті в Україні?

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетБілоруси на боці України. Що відомо про полк Калиновського?

Через війну в Україні від голоду потерпають дедалі більше людей

Источник: korrespondent.net