Віце-канцлер ФРН: Економіка РФ руйнується під тиском санкцій

Росія все ще заробляє багато грошей за рахунок енергоносіїв, але майже нічого не може на них купити, заявив віце-канцлер ФРН Роберт Габек. Час працює проти Росії, додав він.

Міжнародні санкції, введені проти Росії через її вторгнення в Україну, негативно впливають на економіку РФ, яка руйнується, заявив німецький віце-канцлер, міністр економіки та захисту клімату Роберт Габек у ході дебатів у Бундестазі щодо проекту бюджету ФРН у четвер, 2 червня.

За словами Габека, уряд президента Росії Володимира Путіна все ще багато заробляє на експорті енергоносіїв, і «це завдає болю», але Путін «дедалі менше може купити на отримані гроші, фактично, вже нічого». Експорт до Росії з країн, що приєдналися до економічних санкцій, за останні місяці скоротився на 53 відсотки, а з країн, які не беруть участь у санкціях, — на 45 відсотків, зазначив міністр.

«Наприклад, Росія більше не отримує апдейтів безпеки для програмного забезпечення літаків. У результаті її літаки скоро залишаться на землі. Країні не вистачає технічних товарів, що зруйнувало виробничі процеси. Час працює проти Росії, він працює проти російської економіки», — наголосив Габек.

Обвал російського ВВП

ВВП Росії, за словами Габека, вже скоротився на дев’ять відсотків, кредитний рейтинг цієї країни обвалився до «сміттєвого», активність РФ у сфері інвестицій скоротилася на 34 відсотки.

Водночас німецький віце-канцлер визнав, що антиросійські санкції негативно впливають і на економіку ФРН. Він, однак, наголосив, що Німеччина бере участь у санкціях, аби підірвати російську економіку. «Таким чином Німеччина робить свій політико-економічний внесок для того, аби ця війна колись закінчилася», — пояснив Габек.

2 червня постійні представники країн ЄС у Брюсселі схвалили шостий пакет санкцій щодо Росії за війну проти України. Основною частиною нових обмежувальних заходів є часткове ембарго на російську нафту: до початку 2023 року постачання нафти в Євросоюз з РФ танкерами будуть повністю припинені. Виняток зроблено для Угорщини, Чехії та Словаччини, які дуже залежать від російської нафти і не мають виходів до моря.

У Росії збори ПДВ впали на 54%

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЗахист від Росії: яку нову зброю отримає Україна

Українці зможуть отримувати державну стипендію в Німеччині

СюжетКупальний сезон під питанням: як розміновують водойми під Києвом

СюжетБез зв’язку, або Що відбувається на окупованій Херсонщині?

Источник: korrespondent.net