Війна в Україні підриває геополітичні кампанії Путіна — ISW

РФ може опинитися у скрутному фінансовому становищі, яке поставить під загрозу її операції у всьому світі.

Ціна російської війни в Україні ризикує поставити президента РФ Володимира Путіна у скрутне фінансове становище, в якому він не зможе збалансувати максималістські цілі в Україні з глобальними кампаніями. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 12 грудня.

За оцінкою Міноборони Великобританії, витрати Росії на оборону значно збільшилися і становитимуть понад 30% всього бюджету Росії на 2023 рік.

«Таким чином Путін продовжує виснажувати свій бюджет на війну в Україні, і в процесі цього йому, можливо, доведеться припинити фінансування інших міжнародних чи внутрішніх кампаній», — зазначили аналітики.

Вони вважають, що російські сили давно перекидають обладнання та персонал з інших зон конфліктів, таких як Сирія та Нагірний Карабах, і можуть відмовитись від інших бойових дій та операцій м’якої сили на користь продовження затяжної війни в Україні.

«Путін, мабуть, як і раніше, не бажає жертвувати своїми геополітичними ініціативами в короткостроковій перспективі і ризикує зіткнутися з фінансовим скрутним становищем… Він, наприклад, продовжував спроби відновити позиції Росії в Центральній Азії, безуспішно запропонувавши створити тристоронній союз між Росією, Казахстаном та Узбекистаном наприкінці листопада та під час засідання Вищої Євразійської економічної ради у Бішкеку», — йдеться у звіті.

Крім того, витрати РФ на регіональні ініціативи «м’якої сили» вже викликали невдоволення кількох провоєнних блогерів, які критикували Кремль за виділення майже шести мільярдів рублів на розвиток російськомовних шкіл у Таджикистані, не забезпечуючи при цьому російських сил на полі бою.

Нагадаємо, раніше британська розвідка повідомила, що держбюджет Росії на 2023 рік надто оптимістичний і не відповідає видаткам на війну.

Путін готує росіян до затяжної війни — ISW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Шольц: Путін руйнує майбутнє Росії

ЄС призначить спецпредставника з санкцій проти Росії — FT

Штайнмаєр про заяву Макрона: Франція не шкодитиме Україні

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Источник: korrespondent.net