Війна в Україні: Китай не має наміру не діяти

Пекін не збирається «підливати олії у вогонь української кризи», але і не «сидітиме склавши руки», заявив глава МЗС країни.

Китай не залучений до війни в Україні, проте не має наміру «сидіти склавши руки», спостерігаючи за ситуацією. Про це 17 липня повідомила прес-служба МЗС КНР за підсумками телефонних переговорів глави відомства Вана І з угорським колегою Петером Сійярто.

Китайський міністр наголосив, що ситуація в Україні серйозно вплинула не тільки на Європу, а й на весь світ.

Він нагадав, що на нещодавній зустрічі глав МЗС країн G20 в Індонезії Пекін поділився пропозиціями щодо вирішення питання глобальної продовольчої та енергетичної безпеки.

Ван І додав, що Китай не збирається «підливати олії у вогонь» війни в Україні.

«Уроки української кризи глибокі і заслуговують на серйозне вивчення всіма сторонами. У довгостроковій перспективі всі сторони повинні обговорити створення збалансованої, ефективної та стійкої архітектури європейської безпеки для досягнення міцного миру та безпеки», — зазначив дипломат.

Нагадаємо, минулого місяця китайський лідер Сі Цзіньпін провів телефонні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним, під час яких сторони обговорили ситуацію в Україні.

За даними ЗМІ, у розмові глава КНР відмовився засудити дії Росії в Україні або визнати їх вторгненням та «закликав до вирішення проблеми шляхом переговорів».

США не вважають нейтральною позицію КНР щодо України


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net