Війна в Україні – головна тема новорічного звернення Шольца

Багато хто відчуває сьогодні занепокоєння через війну, проте «історія 2022 року пов’язана не лише з війною, горем і турботами», зазначив канцлер ФРН Шольц у новорічному зверненні до співгромадян.

2022 рік пройшов під знаком єдності та сили, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у новорічному зверненні до співгромадян у суботу, 31 грудня, наголосивши, що перед війною в Україні «Європейський Союз і НАТО виявили давно не бачену згуртованість».
 
Путін веде «імперіалістичну, загарбницьку війну в центрі Європи» і пов’язана з нею «зміна епох» поставила і Німеччину перед суворими випробуваннями, констатував Шольц. Багато хто сьогодні занепокоєний через війну та страждання українського народу, проте «історія 2022 року пов’язана не лише з війною, горем і турботами», продовжив він.
 
«Німеччина продовжить підтримувати Україну»
 
«Путін не захопив Україну за кілька днів, як планував. Навпаки: українці хоробро захищають свою батьківщину — зокрема і завдяки нашій допомозі. І ми продовжуватимемо підтримувати Україну», — пообіцяв глава уряду ФРН.
 
При цьому він зазначив, що Німеччина не дозволила шантажувати себе, «коли Росія влітку перекрила вентиль». У зв’язку з цим федеральний канцлер нагадав про введення в дію в середині грудня першого терміналу для прийому зрідженого газу в порту Вільгельмсхафена, який має гарантувати незалежність Німеччини від російських поставок блакитного палива.
 
«Цей новий термінал і необхідні для нього з’єднання наші інженери та фахівці спорудили менш ніж за 200 днів», — підкреслив Шольц, додавши, що найближчим часом у Німеччині мають бути введені в дію та інші ЗПГ-термінали: у Лубміні, Штаді та Брунсбюттелі. 
 
Іншою важливою темою, якої торкнувся Шольц у своєму зверненні, стала надзвичайна готовність німців підтримати українців, які змушені залишити батьківщину, рятуючись від війни. За словами канцлера ФРН, кількість волонтерів, які допомагають українським біженцям, склала в 2009 році по всій Німеччині 29 млн осіб.
 
Про заслуги німецьких інженерів та заходи підтримки населення
 
Окремо Олаф Шольц торкнувся теми інноваційних розробок німецьких інженерів та техніків, зокрема, у сфері утилізації батарей для електромобілів та інших галузях, спрямованих на створення «чистого майбутнього для майбутніх поколінь».
 
«Така Німеччина на початку цього нового року! Сильна країна. Країна, яка швидко та ефективно працює над створенням благополучного, безпечного майбутнього», — заявив Шольц, нагадавши у зв’язку про заходи фінансової підтримки населення, які покликані допомогти німцям легше пережити наслідки кризи. викликаного різким зростанням цін.
 
Джерело: DW
 
Раніше повідомлялося, що у бундестазі критикують Шольца за відмову передати танки Києву.
 
Шольц хоче говорити з РФ, щоб завершити війну

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net