Вихід іноземного бізнесу з РФ обвалює курс рубля – ЗМІ

Іноземний бізнес відновив згортання свого бізнесу в Росії, що впливає на економіку країни-агресора.

Іноземний бізнес знову почав продавати свої активи і залишати ринок Росії. Ці події негативно вплинули на курс російського рубля. Про це повідомляє Bloomberg у своєму матеріалі, опублікованому у понеділок, 17 квітня.
 
«Те, що компанії в цій країні масово продають активи, призвело до ослаблення рубля на 9% по відношенню до долара у цьому році, що є найгіршим показником серед валют ринків, що розвиваються», – зазначає ЗМІ.
 
Банк России та російський уряд розробляють механізм встановлення ліміту на купівлю валюти іноземними компаніями, що залишають РФ, звертає увагу інформагентство.
 
Журналісти прогнозують, що РФ може встановити ліміт на купівлю іноземної валюти за кожною угодою в індивідуальному порядку на етапі узгодження і навряд чи запровадить хоч якісь загальні правила та не оголошуватиме офіційні ліміти.
 
«Рубль слабшає від початку року, оскільки відновлення обсягів імпорту і низка продажів іноземних активів збурили попит на іноземну валюту. З іншого боку, ліквідність долара на Московській біржі є малою, а доходи від експорту меншають на тлі масштабних санкцій через агресію проти України», – йдеться у матеріалі.
 
Кремль після початку війни проти України запровадив нові правила: іноземним інвесторам забороняється продавати свої активи в Росії без погодження зі спеціальною урядовою комісією.
 
Схвалення від цієї комісії можна одержати, тільки якщо бізнес продаватиметься зі знижкою не менш як 50% ринкової вартості і буде сплачено внесок до бюджету РФ.
 
Нагадаємо, австрійський банк Raiffeisen Bank International бажає продажу або виокремлення свого російського підрозділу Райффайзенбанку.
 
Крім того, французька компанія Leroy Merlin, яка є дочірнім підприємством групи Adeo, планує передати контроль бізнесу в Росії місцевому менеджменту.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net