Венеціанська комісія дала висновки щодо законопроекту про реформу КСУ

Консультативний орган Ради Європи зробив низку рекомендацій щодо проекту закону про Конституційний суд.

Венеціанська комісія опублікувала нові висновки щодо законопроекту №7662, який передбачає реформу Конституційного суду. Цей документ Верховна Рада ухвалила минулого тижня, повідомляє Інтерфакс-Україна у вівторок, 20 грудня.

Комісія уточнює два пункти проекту закону, які стосуються організації роботи дорадчої групи експертів, до завдань якої входить оцінка моральних якостей та рівня компетентності кандидатів на посаду судді КС у сфері права.
 
Венеціанська комісія рекомендує включати до дорадчої групи сьомого члена з числа незалежних міжнародних експертів.
 
У прийнятому парламентом законопроекті передбачено шість членів дорадчої групи — три незалежні експерти від міжнародних партнерів і три представники України.
 
У рекомендаціях йдеться про те, що наявний законопроект не дозволяє групі приймати рішення без голосів від українських представників. Сьомий незалежний експерт дозволить нівелювати політичний вплив на комісію.
 
Венеціанська комісія наполягає на тому, що рішення дорадчої групи мають стати обов’язковими. Кандидати, які не пройшли перевірку групи, не можуть призначатися суддями Конституційного суду.
 
Венеціанська комісія на пленарному засіданні також не підтримала термінового висновку, підготовленого бюро Венеціанської Комісії, а затвердила окремий висновок. Це вдруге в історії, коли комісія не підтримала терміновий висновок щодо України.
 
Як відомо, Конституційний суд України підтримав відставку трьох суддів – Ірини Завгородньої, Сергія Саса та Ігоря Сліденка.
 
Нагадаємо, що депутати Верховної Ради ліквідували Окружний адміністративний суд Києва та створили Київський міський окружний адміністративний суд.
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Вступ України в ЄС

СюжетУкраїна стане головною темою під час головування Чехії у ЄС

СюжетСаміт з перешкодами: як ЄС давав Україні статус кандидата

СюжетЄвропейський квартет у Києві: беззаперечна підтримка України на шляху до ЄС

СюжетУкраїна, Молдова, Грузія: хто краще готовий до статусу кандидата в члени ЄС

Віце-президент Єврокомісії: Ми не можемо сказати «ні» Україні

Источник: korrespondent.net