Вчені вважають незвичною циклічність землетрусів у Туреччині

Другий сильний землетрус магнітудою 7,6 стався через кілька годин після першого магнітудою 7,7, а це зі свого боку є «вкрай незвичним» природним явищем.

 
 
Вчені вважають вкрай незвичною циклічність потужних землетрусів у Туреччині. Професор Науково-технологічного університету імені короля Абдалли у Саудівській Аравії Пол Мартін Май вважає, що подвійний землетрус з епіцентром у турецькому Кахраманмараші є «вкрай дивним» у глобальному вимірі сейсмічним явищем. Про це повідомляє Анадолу.
 
Май нагадав, що другий землетрус з епіцентром у районі Ельбістанн був афтершоком першого землетрусу, епіцентр якого знаходився в районі Пазарджик тієї ж провінції.
 
За його словами, другий сильний землетрус магнітудою 7,6 стався за кілька годин після першого, а це зі свого боку є «вкрай незвичним» у глобальному вимірі природним явищем. «Подібні явища ще називають подвійними землетрусами», – сказав він.
 
«Епіцентр другого землетрусу знаходився за 100 км від першого. Це означає, що другий землетрус не був афтершоком першого. Кожен землетрус мав свої афтершоки», – пояснив він.
 
Професор підкреслив, що афтершоки створюють загрозу для рятувальників, медичних працівників, сил безпеки і громадян.
 
Японський сейсмолог Йошинорі Моривакі нагадав, землетрус у Кахраманмараші став найпотужнішим в історії країни після Ерзінджанського землетрусу, який стався у 1939 році.
 
Йошинорі зазначив, що лінія розломів на території Туреччини почала рухатися.
 
«Це почалося з району Сіліврі три роки тому. За ці роки сталося багато землетрусів в Елязигу, Бінгелі, Муглі, Манісі й Ізмірі. Йдеться про шість плит, які урухомилися», – сказав він.
 
Нагадаємо, 6 лютого на південному сході Туреччини сталися два потужні землетруси, які зачепили сусідню Сирію.
 
Кількість жертв стихії з епіцентром у Кахраманмараші перевищила 7 100. На сирійській території загинуло більш як 2 500 осіб.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net