В ООН оприлюднили доповідь про масові страти українців військовими РФ

З моменту повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 російські військові стратили сотні цивільних українців.

В ООН опублікували доповідь про масові вбивства мирних жителів України російськими окупантами. Як сказано у середу, 7 грудня, у повідомленні Управління Верховного комісара з прав людини, звіт Моніторингової місії докладно описує, як російські війська вбивали мирних жителів в українських містах та селах у Київській, Чернігівській та Сумській областях України у період з 24 лютого до 6 квітня. 2022 року.
 
Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер заявила, що масові страти, описані в цій доповіді, можуть бути умисними вбивствами.
 
Так, у документі сказано, що у місті Буча під Києвом, яке знаходилося під контролем російських військ з 5 по 30 березня, місія задокументувала вбивство 73 цивільних осіб. Серед них: 54 чоловіки, 16 жінок, 2 хлопчики та 1 дівчинка. У процесі підтвердження є ще 105 ймовірних вбивств.
 
У звіті йдеться, що ООН зараз задокументувала насильницьку смерть 441 цивільної особи (341 чоловік, 72 жінки, 20 хлопчиків та 8 дівчаток) у трьох регіонах лише за перші шість тижнів російського вторгнення.
 
Водночас, в Організації вважають, що фактичні цифри, ймовірно, будуть значно вищими, оскільки триває робота з підтвердження ще 198 вбивств, що сталися у Київській, Чернігівській та Сумській областях України під час окупації.
 
«Цивільні особи ставали мішенями росіян на дорогах під час пересування в межах або між населеними пунктами, у тому числі під час спроб вибратися із зони бойових дій. Також російські солдати доставляли мирних жителів у імпровізовані місця несвободи, а потім стратили їх у полоні. Тіла багатьох жертв було знайдено зі зв’язаними за спиною руками та вогнепальними пораненнями в голову», — наголосила Богнер.
 
У доповіді ООН наголосили, що серед усіх жертв, яких стратили окупанти, 88% – чоловіки та хлопчики.
 
Нагадаємо, з 24 лютого на Харківщині від рук окупантів загинули понад 1600 осіб, з них 74 дитини. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net