В ISW оцінили новорічну промову Путіна

Путін, як і раніше, не бажає розглядати осмислений мирний розв’язок війни, окрім як на умовах, які він диктує Україні та Заходу.

Новорічне звернення президента Росії Володимира Путіна свідчить про те, що він не впевнений у своїй здатності формувати російський інформаційний простір і, як і раніше, зосереджений на виправданні війни та її витрат для свого народу. Про це у неділю, 1 січня, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
 
Аналітики звернули увагу на те, що глава Кремля заявив не лише про те, що Росія має історичні права на Україну, а й про те, що незалежність та суверенітет Росії залежить від відновлення контролю над Україною.
 
«Тим самим Путін намагається зробити перемогу у війні необхідною для подальшого існування Росії як незалежної держави», — йдеться в аналізі.
 
На думку експертів, ці слова, ймовірно, були викликані необхідністю виправдати дороговартісну війну та звернутися до ультранаціоналістичної провоєної спільноти.
 
«Путін, як і раніше, не бажає розглядати осмислений мирне закінчення війни, окрім як на умовах, які він диктує Україні та Заходу. Путін навряд чи погодиться на менший результат, якщо тільки Україна за допомогою своїх західних союзників не зможе завдати додаткових великомасштабних поразок російським військам і звільнити значно більшу частину своєї окупованої землі», — вважають аналітики.
 
При цьому Путін не сказав, як російські військові збираються виправити свої невдачі в Україні та досягти своїх максималістських цілей.
 
«Банальність більшої частини виступу узгоджується з попередніми оцінками ISW про те, що Путін, можливо, відклав своє щорічне звернення до Асамблеї Російської Федерації, тому що він не був упевнений у своїй здатності формувати російський інформаційний простір на тлі зростаючої критики його ведення війни», — відзначили спеціалісти.
 

Зазначимо, колишній глава британського уряду Борис Джонсон висловив упевненість, що 2023 принесе Україні перемогу над ворогом.

 

Зі зверненням до українців виступив президент Володимир Зеленський. Він підбив підсумки 2022 року та заявив, що 2023 рік має стати роком перемоги для українського народу. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net