В Ірані вперше представників ЛГБТ засудили до страти

Вирок був оголошений в останні кілька днів у жіночому відділенні центральної в’язниці Урмія.

 
В Ірані вперше двох ЛГБТ-активісток засудили до страти. Ними стали 31-річна Захра Седікі Хамедані, відома як Саре з Накаде, та 24-річна Ельхам Чубдар з Урмії. Обидві дівчата – активістки ЛГБТ-спільноти. Вирок їм поставив Революційний суд Урмії у спільній справі за звинуваченням у статті Корупція на Землі через пропаганду гомосексуалізму, пише Hengaw.
 
Ще 16 січня 2022 року прокуратура Урмії звинуватила двох активістів спільноти LGT у корупції на Землі через пропаганду гомосексуалізму, християнства та спілкування зі ЗМІ, що виступають проти Ісламської Республіки.
 
Хамдані було заарештовано 27 жовтня 2021 р., під час поїздки до Туреччини та на кордоні цієї країни спецслужбами КВІР переведено до жіночого відділення центральної в’язниці після, приблизно, двох місяців утримання під вартою в одиночне ув’язнення слідчого ізолятора розвідки КВІР в Урмії.
 
Вона була позбавлена ​​права на доступ до адвоката під час затримання, а крім словесних образ та образ її особистості і зовнішності співробітники силових структур погрожували жінці стратою та позбавленням опіки над двома її дітьми.
 
Amnesty International раніше повідомляла, що Хамдані, правозахисник і член ЛГБТ-спільноти, просто перебуває під довільним арештом, порушуючи міжнародні стандарти, і утримується в центральній в’язниці Урмії через свою сексуальну орієнтацію, реальну або ймовірну гендерну ідентичність.
 
При цьому, висловлюючи глибоке занепокоєння з приводу винесення смертного вироку цим двом особам, Hengaw Human Rights Organization підтверджує, що прокуратура та Революційний суд Урмії є одними з найсумніших відомих судів щодо політичних, ідеологічних та ЛГБТ-обвинувачених, які в цілому не відповідають справедливому судовому розгляду та не поважають права підсудних. Організація закликає звернути особливу увагу правозахисних організацій до ситуації двох осіб.
 
Нагадаємо, у тимчасово окупованому місті Маріуполь російські окупанти ввели смертну кару.
 
У «ДНР» «узаконили» страту
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net