В Естонії випустили монету, присвячену Україні

Спеціальний дизайн монети розробила Дарина Титова, молода українська біженка з Харкова.

 
Банк Естонії почав продаж ексклюзивної монети номіналом 2 євро, присвяченої Україні. Залучені від продажу монет кошти підуть у Центральний банк України на підтримку боротьби за свободу країни. Про це у п’ятницю, 8 липня, йдеться на офіційному сайті Банку Естонії.
 
На монеті номіналом 2 євро, присвяченій Україні і її свободі, зображено дівчину як символ ніжності, яка, у свою чергу, тримає птаха на долоні. На монеті також зображено колоски зерна.
 
Автор дизайну монети – біженка з України, харків’янка Дарина Титова, студентка художнього факультету Естонської художньої академії.
 
За словами автора дизайну, участь у конкурсі допомогла їй подолати відчуття безпорадності.
 
«Я почувалася погано, мала відчуття провини через те, що я прокидаюся від сонячних променів, а багато українців прокидаються під звуки ракет і бомб. Щоб висловити це почуття, я намалювала на монеті дівчину, яка захищає пташку в руці», – розповіла Дарина Титова.
 

Банк Естонії випустив монету, присвячену Україні // Фото: Eesti Pank
 
 
Банк Естонії планує випустити до 40 тисяч монетних карток. Якщо купити монетну картку за 18 євро, так можна купити цю монету. Якщо попит буде більшим, банк готовий збільшити тираж.
 
Водночас монети зі спеціальним дизайном надійдуть у широкий обіг наприкінці цього року, коли в обіг буде випущено два мільйони монет номіналом 2 євро.
 
Нагадаємо, сувенірна крамниця Білого дому випустила колекційну монету на честь захисників українського острова Зміїний.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net