В Естонії демонтують понад 300 радянських пам ятників

Знесенню в Естонії підлягає більшість монументів радянських часів. Останки солдатів, що лежать у могилах, перепоховають.

В Естонії демонтують більшість радянських пам’ятників зі списку, складеного спеціальною урядовою робочою групою. «Радянські пам’ятники зі списку, підготовленого робочою групою Держканцелярії, демонтують за першої можливості», — заявив керівник робочої групи Аско Ківінук порталу телерадіомовлення ERR у четвер, 24 листопада.

За словами Ківінука, загалом у списку значиться 322 пам’ятники і надгробки з радянською символікою, 133 з них установлено в місцях військових поховань, їхній демонтаж можна почати негайно, а останки радянських солдатів, які лежать у могилах, буде перепоховано.

Перепоховання полеглих радянських солдатів

Ківінук не зміг сказати, скільки солдатів доведеться перепоховати і де їх буде поховано. «Це залежить від конкретного військового поховання. В одних могилах поховано кілька полеглих, а в інших — сотні. Де їх поховають? Сьогоднішня практика така, що у співпраці з місцевим самоврядуванням їх ховають на найближчому кладовищі», — сказав він.

Чиновник також не зміг уточнити, скільки радянських пам’ятників буде знищено, а скільки відправлено в музеї. «Я не можу назвати точну кількість, але думаю, що більшість буде знищено», — сказав він.

Робочу групу було сформовано за рішенням естонського уряду від 4 серпня «Про перенесення пам’ятників із символікою окупації з естонського громадського простору». Її діяльність та імена укладачів списків засекречено, оскільки, як було заявлено, їм «протистоять сили, зацікавлені у впливі на членів робочої групи».

РФ погрожує Латвії «асиметричними кроками» за знесення радянських пам’ятників

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net