В Австрії пообіцяли заарештувати Путіна, якщо він приїде до країни

У Мін’юсті країни нагадали, що МКС уже встановив в одній справі, що імунітету перед Судом не мають навіть глави держав.

Австрія є учасницею Римського статуту і виконуватиме свої зобов’язання в його рамках. Зокрема, це означає арешт та видачу російського президента Володимира Путіна Міжнародному кримінальному суду, якщо він вирішить приїхати до країни. Про це заявили у Міністерстві юстиції Австрії у відповідь на запит Укрінформу.
 
«Австрія є учасницею Римського статуту. Це означає, що Австрія, як і всі інші договірні сторони, зобов’язана співпрацювати з МКС: ордери на арешт, видані Судом, повинні виконуватися, а особи, які розшукуються Судом, повинні бути заарештовані», — заявили у відомстві.
 
У міністерстві юстиції Австрії також наголосили, що «у 2019 році (у справі президента Судану Омара аль-Башира – ред.) МКС уже встановив в одній справі, що імунітету перед Судом не мають навіть глави держав».
 
«Ніхто не стоїть над законом, що конкретно означає, що кожен злочин має бути повністю розслідуваний», — наголосили у відомстві, додавши, що безкарності не має бути.
 
Як відомо, 17 березня МКС видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Олексіївни Львової-Белової. Їх підозрюють у причетності до незаконної депортації українських дітей.
 
Тим часом, голова адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що його країна не заарештовуватиме Путіна у разі, якщо він приїде до країни.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net