В армії РФ гостра нестача боєприпасів — ISW

Аналітики зазначають, що запаси артилерійських боєприпасів у російських військ в Україні виснажуються швидкими темпами.

Армія країни-агресора Росії в Україні зазнає серйозного дефіциту артилерійських боєприпасів. Снарядний «голод» унеможливлює просування окупантів під Бахмутом на Донеччині. Про це у новому аналітичному звіті заявив Інститут вивчення війни (ISW).

РФ, ймовірно, не буде здатна на великомасштабні наступальні чи оборонні операції і на інших фронтах. Крім того, в Інституті назвали малоймовірним повторний наступ Білорусі.

Зокрема, наводиться заява начальника Головного управління військової розвідки України (ГУР) Кирила Буданова від 31 грудня. Він сказав, що армія держави-терориста в Україні має серйозні проблеми з артилерією, а також спрогнозував, що ці проблеми стануть помітнішими вже до березня поточного року.

Буданов аргументував свою заяву тим, що російські війська раніше використали в середньому 60 тисяч артилерійських снарядів на день, а тепер – 19-20 тисяч.

Також є інформація, що загарбники вивезли всі артилерійські боєприпаси з білоруських військових складів, щоб хоч якось підтримати «спецоперацію».

Тим часом оцінки української розвідки збігаються з оцінками розвідки британської. Міністерство оборони Великої Британії, яке повідомило 24 грудня, що РФ не має запасу боєприпасів для підтримки великомасштабних наступальних операцій і навіть для підтримки оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні, для чого їм потрібна величезна кількість снарядів і ракет.

Виходячи з цього, аналітики вважають, що бої під Бахмутом вже не будуть такими інтенсивними, як раніше.

«ISW оцінює, що обмеження на боєприпаси, ймовірно, частково завадять російським силам підтримувати високий темп операцій у районі Бахмута у найближчому майбутньому. Виснаження запасів артилерійських боєприпасів російських збройних сил, ймовірно, вплине на їхню здатність проводити активні операції і в інших місцях в Україні», — зазначено у звіті.

Нагадаємо, раніше в Генштабі заявили, що ЗСУ відбивають біля Бахмута до 20 атак на день.

Окупанти під Бахмутом намагаються знайти слабке місце в обороні — спікер


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net