В Альпах льодовики зникають із рекордною швидкістю

Через підвищення температури повітря до 2100 року льодовики Альп втратять більш як 80% своєї нинішньої маси.

Через аномально високу температуру льодовики Альп перебувають на шляху до найбільших втрат маси за останні 60 років від початку ведення спостережень за ними. Про це повідомляє Reuters.

Після минулої зими, яка принесла відносно мало снігу, Альпи пережили дві сильні ранні літні спеки, включаючи липневу, коли температура у швейцарському гірському селі Церматт досягала 30 градусів за Цельсієм.

Під час теплової хвилі висота, на якій замерзла вода, була виміряна на рекордно високому рівні 5 184 метри — на висоті, що перевищує висоту Монблана — у порівнянні зі звичайним літнім рівнем 3 000-3 500 метрів.

«Цілком очевидно, що це екстремальний сезон», — повідомили вчені.

За інформацією відомства, більшість гірських льодовиків світу — залишки останнього льодовикового періоду. Але льодовики в європейських Альпах особливо вразливі, оскільки вони менші за розміром і мають невеликий крижаний покрив.

Водночас температура в Альпах прогрівається приблизно на 0,3 градуси за Цельсієм за десятиліття — вдвічі швидше, ніж у середньому у світі.

Якщо викиди парникових газів продовжать зростати, то будуть негативні наслідки. До 2100 року льодовики Альп втратять більш як 80% своєї нинішньої маси.

Раніше повідомлялося, що внаслідок обвалу частини льодовика в італійських Альпах загинули щонайменше шестеро людей.

В австрійських Альпах вирує масштабна лісова пожежа


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net