Український урок Китаю. Преса про Пелосі в Тайбеї

Візит спікера Палати представників США на Тайвань став однією з найбільш обговорюваних новин у світових ЗМІ.

За польотом літака, що летів маршрутом Куала-Лумпур — Тайбей, на борту якого знаходилася спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, в інтернеті спостерігали понад три мільйони людей.

Перший офіційний візит Ненсі Пелосі до Тайбею на тлі загрозливої ​​риторики з Китаю, комуністична влада якого вважає Тайвань своєю територією, став головною новиною більшості світових ЗМІ. Кореспондент.net зібрав думки преси.

 

Візит Пелосі був помилкою

Washington Post, США

Для успішної зовнішньої політики мають зійтись разом високі принципи та грамотне та своєчасне виконання рішень. Візит Ненсі Пелосі на знак солідарності з Тайванем продемонстрував першу, але не другу.

Китай, який вважає Тайвань своєю провінцією, вже почав очікувані дії у відповідь… Тепер президент Байден повинен ліквідувати короткочасну шкоду і протистояти довготривалому тиску Китаю, що ймовірно збільшується, на Тайвань.

 

Нема чого піддаватися брязканню зброї

Times, Великобританія

США намагаються стати на чолі альянсу зі стримування Китаю. Якщо Вашингтон йтиме назад щоразу, коли Сі Цзіньпін заявляє Байдену, що він, мовляв, грає з вогнем, то Сполучені Штати елементарно втратить авторитет в очах таких союзників, як Японія… Якби Байден піддався на погрози Сі Цзіньпіна, то він би втратив довіру і всередині блоку НАТО…

Пелосі, якій, ймовірно, надав сміливості той факт, що після проміжних виборів вона й так піде у відставку, не злякалася перспективи війни між США та Китаєм. Здоровий глузд підказує їй, що цього не станеться — щонайменше не в цьому десятилітті і вже не в цьому серпні.

 

Україна дала Китаю урок

Expressen, Швеція

Те, що Україна настільки героїчно боролася і так дорого обійшлася Росії – за участю зброї та підтримки Заходу, – має послужити добрим уроком Китаю. Так само як і санкції, введені США та ЄС проти Росії. Пекіну має бути ясно, що Захід справді готовий піти на жертви заради того, щоб покарати надто войовничих імперіалістів.

Однак тут важливо виявляти стійкість. Росія і Китай мислять довгостроковими циклами і завжди прагнуть отримувати вигоду з (демократичної) непостійності США та ЄС. Ми повинні показати Китаю та Тайваню, що здатні бути стійкими – до кінця.

 

Китай в Азії, як Росія в Європі

Die Welt, Німеччина

Час візиту спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань справді не дуже зручний. У той час як війна Росії проти України перевіряє стійкість західних держав та їх економік, нам потрібне все, що завгодно, тільки не новий конфлікт із Китаєм.

Але, по суті, Пелосі має рацію: тайванська демократія заслуговує на нашу підтримку. І ми не можемо дозволити Китаю накласти вето на те, як ми вестимемо наші відносини з острівною державою.

Західний світ має вражати звичайна тактика залякування, що виходить від Пекіна. Як і Росія в Європі, Китай поводиться в Азії, наче слон у посудній крамниці. І, як показав приклад Росії, боягузливість перед обличчям хуліганів лише запрошує їх до ще більш агресивної поведінки.

 

Тепер потрібно скоріше озброюватися

Wall Street Journal, США

У вівторок Пекін відреагував з риторичною люттю та абстрактними військовими загрозами, але без прямого військового втручання. Найближчими днями це може змінитися, оскільки головне невдоволення китайського МЗС полягає в тому, що візит Пелосі є спробою «тайванської влади та США змінити статус-кво» на острові.

Але якщо хтось і намагається змінити статус-кво, то це китайський президент Сі Цзіньпін, який незмінно говорить про возз’єднання Тайваню та Китаю. У численних заявах, опублікованих останні п’ять десятиліть, Китай каже, що возз’єднання має бути мирним. Але тепер Китай посилає більше сигналів про те, що він може взяти острів силою, якщо знадобиться…

Китайська реакція на візит Пелосі має повернути свідомість Тайваню та США до того, щоб терміново зміцнити оборону острова. Постачання зброї повинні здійснюватися швидше і так, щоб це могло ефективніше відобразити потенційне вторгнення.

США та їхні союзники повинні підготуватися до варіанта подій, у якому Китай розпочне політику поступового економічного удушення чи ізоляції.

 

Виступ проти автократії

Guardian, Великобританія

Китай заявляє про свій суверенітет над Тайванем і його войовнича реакція на прибуття спікера палати представників припускає, що ризик ненавмисних наслідків залишається високим.

Для тих, що вважає, що конфронтація між США та Китаєм через самоврядний остров одного разу неминуча, провокація спікера могла просто прискорити перебіг подій.

Демократи по всьому світу можуть подякувати Пелосі за виступ проти автократії — і водночас молитися про те, що вона також може зберегти світ.

 

Пелосі показала Пекіну межі його можливостей

Stuttgarter Zeitung, Німеччина

Підливати олію в палаючий вогонь, коли напруженість між США і Китаєм і без того перебуває на рекордно високому рівні — не дуже розумна ідея», — наголошується в статті. Але «за всіх хвалебних слів Пелосі на адресу тайванської демократії — мета цього швидкоплинного візиту полягає майже виключно у тому, щоб показати Пекіну межі його можливостей.

 

Конфлікт між США та Китаєм реальний

Financial Times, Великобританія

Звичайно, існують вагомі причини для того, щоб високопоставлений американський чиновник захотів показати солідарність із Тайванем. Сі все частіше і голосніше заявляє про те, що Пекін має готовність і засоби для досягнення «повного возз’єднання» острова з «батьківщиною». Пекін активізував військовий тиск на Тайбей, включаючи постійні прольоти в тайванській зоні повітряної оборони.

Однак сьогодні тема Тайваню є набагато складнішим геополітичним питанням. Ризики військових дій у Тайванській протоці та будь-якого конфлікту, який може закінчитися протистоянням Китаю та США, цілком реальні.

Візит Пелосі опинився в небезпеці, оскільки він розглядається як гра на публіку, яка розлютить Китай і явно не покращить безпеку 24 млн жителів Тайваню.

У майбутньому США непогано б зосередитися на більш скоординованих діях, які б зміцнювали безпеку Тайваню. Вашингтону потрібно нарощувати постачання зброї, як це йдеться в Акті про відносини з Тайванем від 1979 року, та розширювати навчання.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net