Україна отримала 100% газу в ході першого тендеру Євросоюзу — ЄК

Марош Шефчович зазначив, що в цьому тендері взяли участь 25 ключових постачальників газу та більш як 110 компаній.

Україна отримала 100% обсягу газу в рамках її участі у Платформі ЄС зі спільної закупівлі газу.
Про це заявив віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчович у Брюсселі у вівторок, 16 травня, підбиваючи підсумки першого тендеру на колективну закупівлю газу, повідомляє Укрінформ.

«В Україні та у Молдові, відповідно, були виконані 100 відсотків та 80 процентів замовлених обсягів у поставках газу. Це було досягнуто завдяки інструменту (газовій Платформі ЄС — ред.), який не існував ще п’ять місяців тому», — зазначив він.

За його словами, реакція ринку на оголошений Єврокомісією перший тендер на спільну закупівлю газу була позитивною. У тендері взяли участь 25 ключових постачальників газу та більш як 110 компаній, що були зацікавлені у його споживанні, і ці кількісні показники продовжують зростати внаслідок високого інтересу з обох сторін. 

«Поєднання попиту від кількох країн ЄС було правильним рішенням, що дозволило скористатися потужною купівельною спроможністю ЄС та успішно працювати над заповненням європейських газових сховищ до наступної зими. Був досягнутий загальний обсяг закупівлі у 10,9 мільярда кубометрів газу, з якого на скраплений газ LNG припадає близько 20 відсотків, та решта 80 процентів покриваються за рахунок трубопровідного газу», — зазначив Шефчович.

Чиновник додав, що наступного понеділка має намір провести віртуальне зібрання Платформи ЄС із закупівлі газу. 

У другій половині червня Єврокомісія має намір провести другий раунд тендеру із задоволення агрегованого попиту європейських споживачів на газ. Іще три такі раунди будуть проведені до завершення поточного року.

«Попри ці позитивні новини… ми не маємо втрачати пильності. Ми все ще маємо війну, яка палає в Україні, ми маємо пам’ятати також про важкі уроки минулого року… Ми будемо продовжувати залучення з усіма надійними постачальниками по усьому світу, щоб бути добре підготовленими до наступної зими», — резюмував віцепрезидент Єврокомісії.

Як ми вже писали раніше, Євросоюз запустив спільні закупівлі газу.

Європа зменшує обсяги купівлі газу — Bloomberg

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net