Україна буде у центрі саміту ЄС — Мішель

Необхідне предметне обговорення того, як гарантувати стійкість військової та фінансової підтримки України, наголосив голова Євроради.

Під час саміту Євросоюзу, що відбудеться у Брюсселі 15 грудня, планується провести одноденне засідання, зосереджене на стратегічних питаннях. Про це напередодні повідомив у своєму листі-запрошенні главам держав та урядів країн ЄС голова Євроради Шарль Мішель.

«Україна, як завжди, у центрі нашої уваги… Ситуація, що загострилася у зв’язку з появою снігу та мінусових температур, вимагає від нас відповідної реакції, у тому числі щодо гуманітарної готовності та допомоги», — написав Мішель.

Він зазначив, що, окрім нагальних потреб України, «необхідне також предметне обговорення того, як гарантувати стійкість нашої військової та фінансової підтримки».

Глава Євроради зазначив, що нинішній рік «радикально змінив енергетичний ландшафт» ЄС і як ніколи чітко показав, що країнам союзу «необхідно діяти спільно».

«Нашим пріоритетом залишається забезпечення надійності поставок та зниження цін для громадян та бізнесу. На цьому фоні ми розглянемо прогрес, досягнутий з жовтня, і дамо подальші вказівки», — зазначив Мішель.

Він також наголосив на значенні обговорення завдань наступного року.

«Однією з найважливіших віх 2023 року стане реформа ринку електроенергії, яку Єврокомісія запропонує якнайшвидше. Проте наші зусилля з координації мають поєднуватися з конкретними проектами та цілеспрямованими інвестиціями в інновації, інфраструктуру та енергоефективність, щоб поступово знизити нашу залежність від російських викопних видів палива», — заявив голова Євроради.

Мішель також анонсував «стратегічне обговорення трансатлантичних відносин, особливо у світлі змінного глобального контексту».

«Дискусія охопить широке коло питань, зокрема нашу безпеку та економічну співпрацю», — уточнив він.

«Що стосується безпеки та оборони, ми підіб’ємо підсумки після Версалю (саміту ЄС 10-11 березня 2022 року за французького головування в Раді ЄС — ред.) і за необхідності дамо додаткові рекомендації», — зазначив голова Євроради.

Крім того, на порядку денному зустрічі буде «стратегічне обговорення південного сусідства та підсумків нещодавнього саміту із Західними Балканами у Тирані». На думку Мішеля, це дасть змогу розглянути «багатопланові аспекти співпраці з цими країнами, зокрема міграційний».

Раніше стало відомо, що в ЄС ухвалили пакет допомоги Україні на 18 млрд євро. Документ наразі узгоджено на рівні послів країн-членів Євросоюзу. При цьому вдалося зламати опір Угорщини, яка блокувала допомогу Україні.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Шольц: Путін руйнує майбутнє Росії

ЄС призначить спецпредставника з санкцій проти Росії — FT

Штайнмаєр про заяву Макрона: Франція не шкодитиме Україні

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Источник: korrespondent.net