Угорщина заблокувала виділення Україні €18 млрд

У Брюсселі вирішили знайти альтернативне рішення, яке підтримають усі держави-члени ЄС.

Влада Угорщини офіційно заблокувала виділення Україні 18 мільярдів євро макрофінансової допомоги Євросоюзу в 2023 році. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна у вівторок, 6 грудня.

Зокрема, міністр фінансів Угорщини Міхай Варга висловився проти ухвалення Європейською радою поправок щодо надання допомоги Україні.

«Угорщина проти поправки у фінансове законодавство», — сказав він сьогодні в Брюсселі в рамках відкритої частини засідання Ради з економічних та фінансових питань.

Ішлося про внесення поправок до багаторічного фінансового законодавства, яке має бути прийняте одноголосно всіма країнами ЄС.

Водночас міністри країн-членів Євросоюзу проголосували кваліфікованою більшістю за макрофінансову допомогу плюс (MFA+) та поправку до фінансового регламенту.

«На жаль, ми не змогли прийняти пакет загалом. Однак це не охолодить наші амбіції почати виділяти нашу допомогу Україні з початку січня. Я прошу Комітет з економіки та фінансів знайти альтернативне рішення. Це означає, що ми маємо знайти рішення, яке підтримають усі держави. Ми знайдемо рішення, щоб підтримати Україну», — прокоментував головуючий на засіданні міністр фінансів Чехії Збігнєв Станюра.

Як відомо, 9 листопада Єврокомісія запропонувала виділити Україні 18 млрд євро у 2023 році. Кошти мають надаватися у вигляді кредитів на дуже пільгових умовах із терміном погашення до 35 років.

У той же день у Будапешті заявили, що не підтримають необхідних змін для підготовки пакету допомоги Україні у розмірі 18 млрд євро.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Фрагменти ракети в Бричанах: Молдова контролює ситуацію

Слова Макрона про гарантії для РФ викликали подив у ФРН

СюжетЩо відомо про російські підрозділи у складі ЗСУ

Підпільниця з Херсона: Вірили, що Україна своїх не покине

Источник: korrespondent.net