У єврозоні рекордно зросла інфляція

Інфляція зросла з 8,1% у травні до 8,6% у червні. Причиною є різке зростання цін на продукти харчування та енергоносії у багатьох країнах.

 
У єврозоні споживчі ціни зростають рекордними темпами, у червні інфляція досягла 8,6% у річному обчисленні. Про це повідомляє Financial Times.
 
За даними Євростату, інфляція зросла з 8,1% у травні до 8,6% у червні. Причиною є різке зростання цін на продукти харчування та енергоносії у багатьох країнах, що нівелювало уповільнення інфляції в Німеччині, спричинене державними субсидіями на транспорт і електроенергію.
 
Базова інфляція, що відображає темпи зростання цін за винятком короткострокових коливань цін, наприклад, на енергоносії та продукти харчування, сповільнилася з 3,8% у травні до 3,7% у червні. Ціни на послуги сповільнилися до 3,4%, тоді як ціни на неенергетичні промислові товари продовжували прискорюватися до 4,3%.
 
Зазначається, що рекордно високі темпи інфляції ще раз посилюють напруженість у Європейському центральному банку за швидкістю запланованого підвищення відсоткових ставок.
 
За словами президента ЄЦБ Крістін Лагард, регулятор дотримуватиметься запланованого започаткування підвищення ключових ставок на 0,25 процентного пункту 21 липня. Більшого кроку очікують у вересні, якщо не відбудеться якнайшвидшого покращення прогнозу інфляції.
 
У єврозоні інфляція б’є рекорди – Bloomberg

 
Раніше повідомлялося, що банк Швейцарії вперше за 15 років підвищив облікову ставку. Також Федеральна резервна система США рекордно за 28 років підвищила базову ставку.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net