У Євросоюзі газ та атомна енергія стануть зеленими технологіями

Атомна енергія не призводить до викиду шкідливих для клімату «парникових газів», але водночас є джерелом радіоактивних відходів.

 
Європарламент (ЄП) відкрив шлях до визнання інвестицій у природний газ та атомну енергетику такими, що відповідають концепції сталого розвитку за дотримання певних умов.
 
На засіданні ЄП у середу, 6 липня, лише 278 із 639 присутніх депутатів проголосували за блокування такого рішення, 328 були проти та ще 33 утрималися. Для отримання парламентського вето була потрібна більшість у 353 із 705 голосів.
 
Тепер блокування визнання газу та атомної енергії «зеленими» можливе лише в тому випадку, якщо правом вето скористаються, щонайменше, 20 із 27 країн Євросоюзу. Експерти вважають такий варіант вельми малоймовірним. Це означає, що таксономія — список технологій, які інвестори отримають право просувати на ринку як «зелені», може набути чинності вже з 2023 року.
 
Спірні види енергії
 
Франція перебуває в авангарді сил, які виступають за визнання атомної екологічної енергетики. Атомна енергія не призводить до викиду шкідливих для клімату «парникових газів», але водночас є джерелом радіоактивних відходів. Зі свого боку, ціла низка країн ЄС, у тому числі Польща, вважають газ меншим злом для екології, ніж вугілля.
 
В ЄС цього року вже набули чинності менш спірні правила таксономії, що стосуються електромобілів і реновації будівель.
 
Нагадаємо, у Міненерго повідомили про те, що в Україні збудують дев’ять нових атомних енергоблоків.
 
Першими мають бути збудовані два блоки на Хмельницькій АЕС загальною потужністю 2 ГВт. Очікуваний обсяг інвестицій у цей проект – 14 млрд доларів.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net