У Європі знайшли десятки карт з російським Кримом

Українець купив у європейських магазинах десятки політичних карт, на яких Крим позначений як «територія Росії».

Українець Микола Голубей, який живе в Німеччині, знайшов у європейських магазинах десятки політичних карт, на яких некоректно зображені кордони України. Йдеться про статус Криму та інших територій, тимчасово окупованих Росією, пише Українська правда.

Чоловік вирішив придбати велику настінну карту та виявив, що Крим на ній позначений не як частина України, а як спірна територія. Українець купив ще п’ять карт — і в чотирьох із них містилися некоректні дані про територію України.

Після цього Микола та його агенти побували у 20 книгарнях Німеччини, Австрії та Швейцарії. «Помилки» в куплених там картах стосувалися вже не лише Криму, а й інших територій, захоплених Росією з 2014 до 2022 року.

Українець розповів, що фальсифіковані дані про територію України можна побачити в атласах для автомобілістів, на глобусах та інших картах для дорослих та дітей, зокрема для школярів. В інтернеті зображено політкоректні карти, а у магазинах продають зовсім інші, зазначив він.

Так, на деяких картах між Україною та Кримом зображують пунктиром державний кордон. На інших — Крим відносять до Росії, частково або повністю. Десь взагалі можна почитати, що «Крим — це територія Росії, на яку претендує Україна».

Потрапила до Миколи й карта, де Крим «відокремили» від України, забравши Перекопський перешийок, та «приєднали» його до Росії.

Також на картах іноді зображують так звані «ЛНР» та «ДНР» і ставлять під сумнів державний кордон у районі Донецької та Луганської областей. На картах навіть можна знайти Україну, яку «позбавили» тимчасово захоплених РФ територій із лютого 2022 року, а саме частин Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей.

Крим «змінює» свою приналежність і на картах Google, залежно від того, з якої країни робити запит. Якщо робити з України, то Google видає зображення, на якому між нашою країною та Кримом немає жодних кордонів. Натомість між Кримом та РФ зображено чіткий кордон.

Однак, якщо робити запити з Німеччини або Казахстану, то Google видає зображення, на якому між Україною та Кримом є кордон у вигляді штрихової лінії. Така ж лінія зображена між Кримом та Росією.

Українець звернувся до Міністерства закордонних справ України та привертає увагу європейських ЗМІ. Також чоловік вирішив подати позови до суду на компанії, які випускають та продають некоректні карти.

Нагадаємо, торік інформаційне агентство Reuters опублікувало статтю, проілюстровану картою з «російським» Кримом.

Два Крими чи нічий. Міграція півострова на карті


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net