У ЄС вирішили скоротити енергоспоживання на 11,7% до 2030 року

За рахунок економічних технологій фінальне споживання енергії має становити 763 мільйони тонн у нафтовому еквіваленті.
Рада ЄС та Європарламент узгодили рішення про скорочення споживання енергії до 2030 року на 11,7%, порівняно з офіційним прогнозом, підготовленим Єврокомісією у 2020 році. Про це йдеться в ухвалі, поширеній 10 березня.
«Голова Ради ЄС та Європейський парламент досягли попередньої політичної угоди скоротити фінальне енергоспоживання ЄС на 11,7% у 2030 році. Країни-члени матимуть можливість використовувати гнучкий підхід для досягнення цієї мети», — йдеться в документі.
Зазначається, що фінальне енергоспоживання має становити 763 мільйони тонн у нафтовому еквіваленті, а первинне – 993 мільйони тонн.
Тепер рішення законодавчих органів Євросоюзу мають затвердити усі 27 країн-учасниць.
За даними Єврокомісії, 2021 року фінальне енергоспоживання в ЄС склало 952 мільйони тонн у нафтовому еквіваленті. Воно зросло на 5%, порівняно із «пандемійним» 2020 роком.
Нагадаємо, пропозиція про перегляд Директиви з енергоефективності стосується аспектів кліматичного переходу ЄС у рамках пакету Fit for 55, представленого у 2021 році.
Ініціатива спрямована на приведення законодавчої бази ЄС у галузі клімату та енергетики у відповідність із метою кліматичної нейтральності до 2050 року.
Фінальне енергоспоживання в економічній статистиці — це розрахунок споживання перетворених видів енергії, переважно, електрики та різних видів пального.
У статистиці також існує показник первинного споживання, який означає витрату енергетичних природних ресурсів у необробленому вигляді – вугілля, нафти, газу, ресурсу генераторів відновлюваної енергії тощо.
ЄП проголосував за нульові викиди CO2 для нових авто до 2035 року
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Читайте Korrespondent.net в Google News
Источник: korrespondent.net