У ЄС вимагають винятку в енергетичних планах Єврокомісії – ЗМІ

Країни ЄС наразі домагаються винятку у запропонованих Єврокомісією енергетичних обмеженнях.

 
Країни Європейського Союзу вимагають винятку з обмежень, запропонованих в енергетичних планах Європейської комісії. Про це пише Euractiv.
 
Зокрема, Єврокомісія запропонувала обмежити вартість недорогих виробників електроенергії: вітрової, сонячної та атомної – на рівні 180 євро за мегават-годину, і використати добутий дохід на допомогу вразливим споживачам, які мусять миритися зі зростаючими рахунками за електроенергію.
 
Країни ЄС можуть отримати 117 мільярдів євро, якщо обмежать доходи, і водночас збережуть гідний унормований прибуток для виробників відновлюваної та атомної енергетики, вважають у Брюсселі.
 
Але наразі країни ЄС домагаються не допустити застосування запропонованих обмежень, які визначає документ, який підготувала Чехія, що нині є головуючою у ЄС.
 
У документі йдеться, що країни ЄС нарешті зможуть вирішити, чи потрібно «зберегти або ж встановити певну межу на ринкові доходи, добуті із продажу електроенергії, яку вироблено з кам’яного вугілля» і вартість якої перевищує 180 євро/МВт-год.
 
Будь-яка інша альтернатива природному газу, така як біометан, також не повинна підпадати під дію обмеження, наголошується у документі.
 
Виробникам електроенергії, чиї витрати вже обмежені такими заходами, як пільгові тарифи і двосторонні контракти на різницю, також дозволять не дотримуватися правил.
 
Нагадаємо, Bloomberg прогнозує, що енергетична криза у Європі триватиме щонайменше до 2025 року.
 
Як відомо, глава правлячого режиму РФ Володимир Путін заявив про можливість повної зупинки постачання газу у ЄС.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net