У ЄС пом якшать санкції проти нафти РФ — ЗМІ

Брюссель пропонує ввести 45-денний перехідний період, а також пом’якшити санкції щодо суден, які транспортуватимуть російську нафту дорожче за встановлену ціну.

Єврооюз пом’якшив обмеження цін на експорт російської нафти, відклавши його повну реалізацію та змінивши ключові положення про доставку, повідомляє агентство Bloomberg.
 
Згідно з документом, з яким ознайомилося агентство, ЄС запропонував запровадити 45-денний перехідний період. Він застосовуватиметься до нафти, завантаженої до 5 грудня (коли має набути чинності нафтове ембарго. – Ред.) та розвантаженої до 19 січня. Цей крок приводить ЄС у відповідність до пункту, раніше оголошеного США та Великобританією.
 
Також у проекті рішення пом’якшого попереднє положення, яке на невизначений термін забороняло судам, що перевозять російську сиру нафту, закуплену за вищою ціною від встановленого порога, доступ до європейських послуг для постачання будь-якої нафти незалежно від походження.
 
Тепер у документі йдеться, що судну, який «навмисно» транспортував російську сиру нафту або нафтопродукти, закуплені за вищою ціною, буде заборонено отримувати послуги, пов’язані з транспортуванням російської сирої нафти або нафтопродуктів, «протягом 90 днів після дати вивантаження вантажу, придбаного вище граничної ціни».
 
ЄС також пропонує 90-денний перехід за будь-яких майбутніх змін рівня граничної ціни.
 
Посли ЄС мають зустрітися у середу для затвердження обмеження. Очікується, що на зустрічі дипломати обговорять рівень цін.
 
Якщо вони підтримають цю пропозицію, ЄС та G7 можуть оголосити обмеження вже цього вечора.
 
За даними ЗМІ, Велика сімка та ЄС планують узгодити домовленість щодо обмеження цін на російську нафту в районі $60-70 за барель.
 
Раніше повідомлялося, що США 23 листопада оголосять про запропоновану ціну послам ЄС і якщо ті погодяться, то її оголосять того ж вечора.
 
Як відомо, країни G7 і Австралія попередньо домовилися про встановлення граничної фіксованої ціни на російську нафту наприкінці листопада. Росія рекордно збільшила постачання нафти, намагаючись заробити більше грошей до моменту набуття санкцій на повну силу.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net