У ЄС підтримали призупинення фінансування Угорщини на €6,3 млрд

Аналіз Єврокомісії показав, що кроки Будапешта для виправлення ситуації з верховенством закону в країні є недостатніми.

 
Посли країн-членів Європейського Союзу рекомендували Раді ЄС вжити відносно Угорщини «заходів щодо захисту бюджету Союзу від наслідків порушень принципів верховенства закону». Про це повідомляє сайт Євроради.
 
Угорщина не виконувала зобов’язання забезпечити ефективність роботи прокуратури та виключити корупційні практики у сфері державних закупівель, вважають посли. У зв’язку з цим ЄС припиняє її бюджетне фінансування на суму 6,3 млрд. євро.
 
Цей захід «є інструментом, спрямованим на захист бюджету Союзу та фінансових інтересів Союзу», додали в Єврораді.
 
Угорщина зробила деякі кроки для виправлення ситуації, проте аналіз Єврокомісії показав, що ці кроки «не були цілком задовільними» і що вони «недостатньо усувають виявлені порушення верховенства права та ризики, які вони спричиняють бюджету Союзу».
 
Зазначимо, що Угорщина офіційно заблокувала виділення Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги Євросоюзу у 2023 році.
 
У Єврокомісії у відповідь заявили, що Євросоюз не може дозволити одній країні-члену зірвати фінансову підтримку України.
 
Однак пізніше посли країн-членів Євросоюзу одноголосно погодили пакет фінансової допомоги Україні у розмірі 18 млрд євро.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net