У ЄС назвали важливу умову для членства України

Потенційний вступ України у ЄС можна порівняти за ступенем впливу з найбільшим разовим розширенням Євросоюзу у 2004 році, вважає Франс Тіммерманс.

 
Україна не зможе стати членом Євросоюзу, допоки на її території перебувають російські війська. Про це сказав заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс в інтерв’ю DW у вівторок, 10 січня.
 
«Ні, це неможливо. Але вся ідея у тому, щоб Україна вийшла з цього конфлікту переможницею, суверенною, незалежною, вільною і мала змогу сама зробити цей вибір. І я думаю, що Україна бореться за те, щоб це сталося. Європейський союз повинен підтримати Україну у досягненні цієї мети», – відповів Тіммерманс на питання, чи може Україна стати членом ЄС, якщо у цій країні будуть російські військові.
 
Як зазначала Єврокомісія, коли Україна набула офіційного статусу кандидата у члени Євросоюзу, для прийняття до складу ЄС необхідне виконання Копенгагенських критеріїв – умов вступу у ЄС, прийнятих у 1993 році. Серед них – наявність стабільних державних інституцій, діюча ринкова економіка і здатність ефективно виконувати зобов’язання члена ЄС.
 
Крім того, у ЄС сформулювали сім умов, які має виконати Київ на шляху до членства у Євросоюзі.
 
Потенційний вступ України у ЄС Франс Тіммерманс порівняв за рівнем впливу з найбільшим разовим розширенням Євросоюзу у 2004 році.
 
«Це справді змінить характер Європейського союзу. Щоб довести, що це не просто розмови, нам необхідно показати у прямому ефірі, що саме ми можемо зробити, щоб наблизити Україну у ЄС», – наголосив Тіммерманс, відзначивши перші кроки Києва до виконання семи критеріїв.
 
Він особливо наголосив на можливій ролі України у реалізації стратегії енергетичного переходу у Євросоюзі.
 
«Нам потрібно зробити Україну частиною майбутньої водневої економіки ЄС. Україна ідеально підходить для того, щоб стати великим виробником зеленого водню та біометану для товарів, які будуть потрібні для чистої економіки Європи у майбутньому», – заявив Тіммерманс.
 
Нагадаємо, 3 лютого відбудеться черговий саміт Україна–ЄС. Він відбудеться у Києві. При цьому президент Володимир Зеленський недавно заявив, що Україна чекає на «практичні кроки» у зближенні з Євросоюзом.
 
Зеленський зустрівся з виконавчим віце-президентом ЄК з питань «зеленого» курсу

 

Джерело: Русская служба DW
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Вступ України в ЄС

СюжетУкраїна стане головною темою під час головування Чехії у ЄС

СюжетСаміт з перешкодами: як ЄС давав Україні статус кандидата

СюжетЄвропейський квартет у Києві: беззаперечна підтримка України на шляху до ЄС

СюжетУкраїна, Молдова, Грузія: хто краще готовий до статусу кандидата в члени ЄС

Віце-президент Єврокомісії: Ми не можемо сказати «ні» Україні

Источник: korrespondent.net