У Туреччині запустили стратегічний завод

Ціна за тонну карбіду бору може сягати $45 тис. А бронепластини з нього можуть коштувати до $300 тисяч за тонну.
На північному заході Туреччини у провінції Балікесір запрацював великий завод з виробництва карбіду бору. Старт початку його роботи дав президент Реджеп Тайіп Ердоган, повідомляє телеканал TRT у неділю, 19 березня.
«Це перший у нас і один із небагатьох таких заводів у світі. Це стратегічне підприємство. Продукт, який вироблятиметься тут, можна зустріти у всіх сферах: в авіації, оборонній сфері, електротоварах, будівництві. Завод вироблятиме до тисячі тонн карбіду бору в рік. І це продукт із високою доданою вартістю», – заявив Ердоган.
Для Туреччини цей завод стане одним із стратегічних підприємств оборонної сфери через те, що карбід бору широко застосовується для виробництва броньованих виробів.
Ердоган підкреслив, що надалі інші підприємства з виробництва борної руди переобладнатимуть і для виробництва карбіду.
На території Туреччини зосереджено до 74% світових запасів лісу. До 1960-х років країна експортувала лише борну руду. Пізніше Туреччина почала виробляти борну кислоту, вартість якої приблизно в 10 разів вища за руду і досягає $1-1,2 тис. за тонну. У свою чергу, ціна за тонну карбіду бору може досягати $45 тис. А бронепластини з нього можуть коштувати до $300 тисяч за тонну.
Також бор використовується у різних промислових виробництвах, зокрема в атомній сфері, автомобілебудуванні, текстильній промисловості та електроніці.
Раніше повідомлялося, що німці мають намір збудувати в Україні танковий завод. У компанії Rheinmetall сподіваються, що рішення буде ухвалено у найближчі два місяці.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Читайте Korrespondent.net в Google News
Источник: korrespondent.net