У столицю Іраку ввели війська на тлі протестів

Більшість вищих чиновників уже залишила країну. Значну частину доріг, що ведуть до центру Багдада, перекрито, на вулицях чути міліцейські сирени.

 
У столицю Іраку Багдад введено війська у зв’язку з черговим захопленням парламенту активістами. Про це повідомляє телеканал Al-Hadath.
 
Як зазначили у Міноборони країни, завдання силовиків полягають у припиненні будь-яких порушень безпеки, захисті демонстрантів, а також державної та приватної власності.
 
За даними місцевих видань, більшість вищих чиновників уже залишили країну. Більшість доріг, що ведуть до центру Багдада, перекрито, на вулицях чути міліцейські сирени. У місто введено війська, повідомляється про 125 демонстрантів, які постраждали в сутичках із силами безпеки.
 
Раніше прихильники шиїтського імаму Муктади ас-Садра увірвалися в будівлю парламенту, розташовану в Зеленій зоні Багдада, що особливо охороняється. Вони виступають проти висування на посаду прем’єр-міністра Іраку Мухаммада ас-Судані від блоку Координаційної структури.
 
Протестувальники заявили, що не покинуть будівлю парламенту доти, доки не будуть виконані всі їхні вимоги. Основними з них є розпуск законодавчого органу влади та створення перехідного уряду, в якому не буде осіб, причетних до корупції. Крім того, активісти наполягають на зміні керівництва Верховної судової ради, яка перешкоджає, на їхню думку, проведенню реформ.
 
У зв’язку з подіями в Іраку ООН закликає всі сторони конфлікту знизити напруженість та уникати насильства.
 
За словами спікера генсека організації Антоніу Гутерреша, в ООН із занепокоєнням стежать за протестами, що продовжуються, в Іраку, в результаті яких багато протестувальників було поранено.
 
ООН просить конфліктуючі сторони забути про розбіжності та сформувати ефективний національний уряд.
 
Раніше повідомлялося, що у Багдаді підірвали офіси двох партій.
 
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net