У США не хочуть покривати військових злочинців із РФ

У Сенаті США готують новий закон про воєнні злочини російських військових в Україні. Він дозволить розглядати справи, за якими не проходять американці.

 
У США сенатори від республіканців та демократів працюють над законопроектом, який дозволить судам розглядати справи про військові злочини, навіть якщо учасники цих злочинів не є громадянами США. Про це повідомляє The New York Times 16 травня із посиланням на копію законопроекту.
 
Провідні сенатори обох партій уклали угоду про розширення закону про військові злочини 1996 року, що дозволить розглядати справи про військові злочини, до яких не причетні громадяни США. Видання пов’язує появу цього законопроекту з діями російських військових проти громадянських українців та виявлення масових поховань у тих регіонах України, які знаходилися або досі під окупацією військ РФ.
 
Ідея законопроекту полягає в тому, щоб того, хто вчинив військові злочини за кордоном, а пізніше прибув до США, можна було б притягнути до відповідальності.
 
«Сполучені Штати не повинні бути безпечним притулком для військових злочинців, які бажають уникнути правосуддя у своїй рідній країні…» — заявив сенатор Грасслі, автор законопроекту.
 
Він також скасовує термін давності щодо військових злочинів, так що судове переслідування буде можливим через багато років.
 
Незважаючи на політичні розбіжності, провідні законодавці Комітету юстиції вважають, що цей проект має реальні шанси швидко стати законом.
 
Нагадаємо, у Києві розпочався перший судовий процес над російським військовослужбовцем, якого звинувачують у вбивстві мирного жителя України.
 
Раніше повідомлялося, що військові РФ вимагають засекретити їхню участь у вторгненні в Україну. Особливо таких охочих багато серед пілотів, які бомбили мирні українські міста.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетПекло Азовсталі: очевидиця розповіла про пережите

СюжетTikTok із бомбосховища: історія Валерії Шашенок із Чернігова

СюжетСкільки ракет запущено по Україні з території Білорусі?

Источник: korrespondent.net