У Шрі-Ланці на 16% знизилося виробництво чаю

Рекордно низьке виробництво чаю пов’язане із проблемами з постачанням добрив та агрохімікатів через заборону уряду на їхнє використання.

Виробництво чаю в Шрі-Ланці впало в 2022 році на 16% порівняно з попереднім роком і склало 251,5 млн кг. Про це повідомляє DelhiMirror.

Зазначається, що це найнижчий показник із 1995 року — тоді в країні виробили 246 млн кг чаю.

За даними національного регулюючого органу чайної індустрії країни SriLankaTeaBoard, рекордно низьке виробництво чаю пов’язане із проблемами з постачанням добрив та агрохімікатів через заборону уряду на їхнє використання.

За оцінками експертів, після зняття заборони влітку 2022 року Шрі-Ланка може наростити виробництво чаю у 2023 році до 300 млн кг.

Шрі-Ланка займає третє місце у світі з виробництва чаю після Китаю та Індії, її частка у світовому експорті — 23%.

Виручка від експорту чаю в 2022 році, незважаючи на падіння виробництва, зросла — за рахунок зростання цін — і склала $1,4 млрд порівняно з $1,3 млрд роком раніше.

У ланкійській чайній промисловості зайнято 135 тис. робітників, близько 20 плантаційних компаній, 590 чайних фабрик, а також 280 компаній — експортерів чаю.

Раніше повідомлялося, що чайна компанія Ekaterra йде з російського ринку. Оскільки вона займалася виробництвом таких брендових напоїв як Lipton, BrookeBondі Saito, їх теж перестали продавати в Росії.

Британські дослідники назвали напій, що знижує ризик смертності


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net