У Шотландії обрали нового лідера правлячої партії

Хумза Юсаф може стати першим лідером Шотландії, який є уродженцем Південної Азії, а також першим, хто сповідує іслам.

 
 
 
Міністр охорони здоров’я Хумза Юсаф переміг на виборах лідера правлячої Шотландської національної партії (SNP) у понеділок, 27 березня. Уже у вівторок він може стати першим міністром Шотландії, повідомляє телеканал Sky News.
 
Під час голосування суперниками Юсафа були міністр фінансів Кейт Форбс і колишній міністр громадської безпеки Еш Риган. Явка на внутрішньопартійних виборах становила 70%: у голосуванні взяли участь майже 50,5 тисячі членів SNP. У фінальному раунді Юсаф набрав 52% голосів, Форбс – 48%.
 
Юсаф відразу ж пообіцяв домогтися незалежності Шотландії.
 
«Ми будемо командою, ми будемо поколінням, яке забезпечить незалежність Шотландії», – заявив він.
 
Хумза Юсаф може стати першим лідером Шотландії з корінням із Південної Азії, а також першим, хто сповідує іслам. Він народився у Глазго і закінчив університет у цьому місті. Його батько приїхав до Шотландії у 1960-ті роки з Пакистану. Мати Юсафа народилася у Кенії в сім’ї південноазіатів.
 
Нагадаємо, 15 лютого колишній лідер SNP і перший міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила про відставку. Вона була першою жінкою на цій посаді й обіймала її найдовше – з 2014 року.
 
У червні 2022 року Нікола Стерджен розпочала кампанію за другий референдум про незалежність Шотландії. Також вона заявляла, що Шотландія відразу після здобуття незалежності має намір вступити в НАТО.
 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net