У Росії скасували відстрочку від мобілізації багатодітним батькам

Депутат російської Держдуми підтвердила, що у РФ багатодітні росіяни не зможуть отримати відстрочку від мобілізації.

Відстрочку від мобілізації для багатодітних батьків у Росії вирішили скасувати. Відповідний документ спрямували до військкоматів ще наприкінці грудня, його підписав начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов. Про це повідомила депутат російської Держдуми Ніна Останіна у своєму Telegram-каналі.

За її словами, таку інформацію вона отримала від члена Ради з прав людини Ірини Кіркори.

«На жаль, Ірина Валеріївна підтвердила ваші побоювання, дорогі мої друзі-підписники, про скасування пункту Директиви Генштабу від 4.10.2022 р. про відстрочки при проведенні часткової мобілізації батьків багатодітних сімей з трьома дітьми. Відповідний документ, за словами І.В. Кіркори, був направлений у військкомати наприкінці грудня минулого року за підписом тепер уже колишнього Начальника Генштабу В. Герасимова та знайшов підтвердження у її розмові з представником Генштабу», — розповіла російський політик.

Представниця правлячого режиму РФ також заявила про необхідність «роз’яснення» таких рішень.

«Той факт, що часткову мобілізацію завершено, означає, що призивати батьків із трьома дітьми не будуть. Схоже, документ видано тому, що повертати тих, хто вже перебуває в зоні СВО, дуже важко. Але це теж можна і треба було роз’яснити!» — вважає Останіна.

Російські ЗМІ писали про скасування відстрочки для багатодітних батьків з посиланням на так званого військового комісара Забайкальського краю Юрія Шувалова. Той стверджував, що ця підстава для відстрочки, прописана в документі від 4 жовтня, скасована рішенням начальника Генштабу РФ 21 грудня.

У Росії батьки трьох і більше дітей віком до 16 років раніше отримували відстрочку від мобілізації.

Нагадаємо, ГУР Міноборони оприлюднило перехоплення розмови загарбника зі своїм знайомим. Росіянин розповів про плани свого командування, зокрема про наступну хвилю мобілізації в РФ.

Додамо, що представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький повідомив, що у Росії планують мобілізувати ще до 500 тисяч військовозобов’язаних.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net