У РФ запровадили плату за вихід з російського ринку — ЗМІ

Тепер кожну транзакцію, пов’язану з виходом з ринку, слід узгодити з урядовою комісією РФ.

 
У РФ запровадили плату за вихід із російського ринку. Про це повідомляє Financial Times.
 
Наголошується, що норвезька компанія Wenaas вже уклала першу угоду про «добровільну пожертву» до бюджету країни-агресора за право піти з російського ринку. Угоду компанія уклала після продажу своїх готелів. Ціна операції склала 203 млн євро, у тому числі 10%, які пішли до бюджету РФ.
 
Як пише видання, раніше компанії, які виходили з ринку Росії, могли вибрати між «добровільним внеском» або ж відстрочкою платежу від продажу на кілька років. Але тепер кожна транзакція, пов’язана з виходом із ринку, має бути узгоджена з урядовою комісією РФ.
 
Повідомляється, що багато хто з тих, хто намагався вийти з ринку, опинився в пастці довгого і заплутаного процесу. Зараз близько двох тисяч заявок очікують на схвалення, а комісія збирається тричі на місяць і розглядає не більше семи заявок за одне засідання.
 
Видання зазначає, що поповнити власний бюджет за рахунок тих, що залишили російський ринок, Кремль вирішив ще в грудні минулого року. Тоді речник Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що зміни до законодавства передбачають скасування преференцій для компаній, що залишили РФ, і запровадження для них підвищеної ставки оподаткування.
 
Нагадаємо, концерн BASF залишає РФ зі збитками €7,3 млрд.
 
Раніше повідомлялося, що через війну, яку РФ розв’язала проти України, американська технологічна компанія Nvidia повністю залишила російський ринок. Також ринок РФ залишив виробник будматеріалів Holcim та багато інших компаній і брендів.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net