У Пекіні розпочався ХХ з їзд КПК

На з’їзді, який выдбувається раз на п’ять років, оцінюється діяльність партії у попередній період і будуються плани на наступну п’ятирічку.

У Пекіні в неділю, 16 жовтня, розпочався ХХ з’їзд Комуністичної партії Китаю, на якому будуть підбиті підсумки діяльності партії за останні п’ять років, а також намічені основні напрямки діяльності партії та країни на майбутній п’ятирічний період, повідомляє Сіньхуа.
 
Зазначається, що у з’їзді візьмуть участь близько 2,3 тис. делегатів, які представляють 90 млн. китайських комуністів.

 
На відкритті з’їзду КПК присутній лідер Китаю Сі Цзіньпін.
 
«З’їзд Комуністичної партії Китаю є дуже важливим форумом, який пройде у критичний момент, коли вся партія та народи всіх етнічних груп вступають на новий шлях побудови сучасної соціалістичної країни», — йдеться у повідомленні.
 
Головним лейтмотивом форуму стане всіляке зміцнення партійного керівництва всіма сферами політичного, економічного та суспільного життя країни, наголошують спостерігачі.
 
На з’їзді також будуть порушені питання економічного розвитку країни. Економіка Китаю серйозно постраждала від пандемії COVID-19, проте китайське керівництво продовжує дотримуватися політики «нульової терпимості» щодо коронавірусу, запроваджуючи жорсткі заходи локдауну в неблагополучних, на його думку, районах.
 
Загалом спостерігачі сходяться на думці, що серйозних змін у політиці Китаю за підсумками з’їзду не слід чекати. На нинішньому етапі для китайського керівництва важливіше зберігати стабільність, всіляко уникати потрясінь та продовжити шлях розвитку, який уже довів свою ефективність.
 
Раніше повідомлялося, що Сі Цзіньпін закликав армію Китаю готуватися до війни. Китайським військовим потрібно розуміти нову ситуацію та вимоги завдань, зазначив голова КНР.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net