У Норвегії через присипання моржа спалахнув скандал

Морж на ім’я Фреї була улюбленицею місцевих жителів. Люди «спілкувалися» з нею і приносили їжу. Влада вважала це небезпечним.

 
У Норвегії спалахнув скандал навколо влади через вбивство 600-кілограмового моржа Фреї. Самка провела останні тижні в затоці Осло-фіорд і користувалася популярністю у місцевих мешканців та туристів. Про це пише у NYT.
 
Тварину помітили на узбережжі 17 липня. Вона залазила на човни біля берега та відпочивала на пірсах. Багато хто намагався зробити селфі з моржем. Потім її приспали.
 
В Управлінні рибного господарства Норвегії заявили, що моржа приспали «на основі загальної оцінки загрози безпеці людей» після того, як громадськість проігнорувала попередження не наближатися до неї, часто з маленькими дітьми.
 
До того ж, люди нерідко кидали в неї речі та оточували її у великій кількості. Якось поліції довелося евакуювати та закрити зону купання, після того як Фреї погналася за жінкою у морі.
 
У службі повідомили, що виникало дуже багато небезпечних для людей ситуацій.
 
«Я підтримую рішення про евтаназію Фреї. Це було правильне рішення. Я не здивований, що це викликало багато міжнародної реакції. Іноді нам доводиться приймати непопулярні рішення», — заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стере.
 
В уряді додали, що ці тварини можуть бути небезпечними, тому іноді їх потрібно знищувати, якщо це не ставить під загрозу виживання популяції.
 
Проте з таким рішенням не погоджуються зоозахисники. У групі захисту прав тварин Британії вважають, що людей, які наближаються до моржа, слід спочатку штрафувати.
 
А в асоціації охорони навколишнього середовища Норвегії рішення про евтаназію назвали ганебним.
 
Нагадаємо, у 2016 році селфі з моржем виявилися смертельними для фотографа та його рятувальника.
 
Морж «автостопом» вперше дістався Ірландії
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net