У Німеччині хочуть прискорити визнання профкваліфікації українців

Міністр освіти ФРН закликала без бюрократії визнавати профкваліфікації українців, аби прискорити їх інтеграцію на ринку праці. Також ведеться робота над наданням випускникам можливості отримати атестат.

Міністр освіти Німеччини Беттіна Штарк-Ватцінґер закликала федеральні землі швидко та без бюрократії визнавати професійні кваліфікації українців, аби прискорити їхню інтеграцію. Держава має активно підтримувати бажання українських біженців працювати, сказала вона в інтерв’ю німецькій газеті Augsburger Allgemeine, опублікованому в суботу, 21 травня. 

За словами Штарк-Ватцінґер, для визнання профкваліфікацій необхідна велика стандартизація та уніфікація у землях. Крім того, розглядається варіант отримання посткваліфікації вже після влаштування на роботу.

Міністр зауважила, що для роботи важливі мовні навики. Влада ФРН підтримує безкоштовні онлайн-курси в освітніх центрах для дорослих, наголосила вона.

Видача атестатів про освіту

Штарк-Ватцінґер розповіла, що Німеччина зміцнює співпрацю з Міністерством освіти та науки України, щоб дати можливість українським дітям отримати атестат про закінчення школи, який визнається в Україні.

«Ми хочемо дати дітям і молоді, які до нас звертаються, не тільки захист, але й перспективу», — наголосила вона. В ідеалі вони повинні також отримувати онлайн уроки з України на додаток до німецької школи, додала міністр.

За її словами, зараз федеральний уряд та землі ведуть інтенсивний обмін думками з міністром освіти України Сергієм Шкарлетом, аби «знайти добрий баланс між інтеграцією в німецьку систему освіти та збереженням української ідентичності».

«Залишається сподіватися, що війна закінчиться в найближчому майбутньому і повернення буде можливим. Але ми також маємо підготуватися до того, що вони залишаться з нами довше», — сказала міністр. Вона також повідомила, що хотіла би повернути до шкіл вчителів-пенсіонерів для навчання українських дітей погодинно.

Станом на початок травня до німецьких шкіл зараховані понад 90 тисяч українських дітей.

Спрощені умови вступу у виші

У квітні для випускників з України, які приїхали до ФРН через війну, спростили умови вступу в німецькі вищі навчальні заклади. Нововведення стосуються й тих, хто розпочав навчання в українському виші, але через війну не закінчив перший курс.

Ті, хто був за крок до отримання атестата в Україні, але так і не встиг його отримати через війну, можуть вступати в коледж підготовки до вищої освіти без атестата.

Джерело: Українська служба DW

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net