У Німеччині через посуху всихають річки

Тижні посухи призвели до того, що рівень води в Рейні та інших річках падає дедалі більше. Деякі річки вже не суднохідні. Однак за маловоддя можна виявити безліч дивовижних речей.

 

Значно ускладнило транспортні перевезення

Ось так виглядає напівпорожнє вантажне судно. За повного завантаження весь чорний корпус судна опиниться під водою — з відповідною осадкою. Але тепер на багатьох німецьких річках це неможливо. Кораблі можна завантажувати лише потроху. Якщо тоннаж вантажів опускається нижче певного рівня, перевезення річковим транспортом втрачає сенс.

 

 

Водна артерія й резервуар холодної води

Рейн має величезне значення для судноплавства. Це — один з найжвавіших водних шляхів у світі. Але він також важливий для охолодження електростанцій і промислових об’єктів. Якщо рівень води впаде занадто сильно, річка втратить ці свої обидві важливі економічні ролі. Тоді плавати зможуть тільки невеликі судна, а електростанції доведеться закрити.

 

 

Важлива роль для економіки

Судна річкового транспорту беруть на себе значну частину перевезень певних вантажів, в деяких випадках до 30 відсотків. Це стосується як контейнерів, так і сипучих вантажів. Особливо вигідно перевозити вугілля, сиру нафту й нафтопродукти, природний газ або продукцію хімпромисловості. Але за маловоддя судна можуть везти лише частину вантажів, тож прибутковість їхньої експлуатації знижується.

 

 

Поромні переправи місцями припинили роботу

Деякі поромні переправи тепер не функціонують, тому що пороми більше не можуть дістатися до пунктів призначення, як ось тут, в Мангаймі на верхньому Рейні. Це має наслідки для пасажирів, яким іноді доводиться миритися з тривалими об’їздами, оскільки мости є не скрізь.

 

 

На Ельбі зупинено рух річкового вантажного транспорту

Вантажні судна вже кілька тижнів не можуть ходити в верхів’ї Ельби. Кораблі застрягли в гаванях. Пасажирські судна мають набагато меншу осадку. Тож у багатьох випадках пасажирські перевезення все ще можливі, як, наприклад, тут, у Дрездені.

 

 

Торік річка-вбивця, а зараз рівчачок

Трохи більше як рік тому річка Ар в землі Рейнланд-Пфальц перетворилася під час повені на бурхливий потік. Торік її води позбавили життя понад сто осіб й зруйнували сотні будинків. Але через посуху тепер тут, в Бад-Ноєнарі, річка Ар перетворилася на струмочок.

 

 

Була річка, а стала гравієва доріжка

Річище невеликої річки Дрейзам поблизу Фрайбурга в Баден-Вюртембергу схоже на гравієву дорогу. Через тривалу посуху Дрейзам майже повністю пересох. Ймовірно, позашляховик зміг би проїхатися цим річищем річки, немов по трасі.

 

 

На дні річок можна знайти будь-що

Хтось, мабуть, хотів таємно позбутися цього старого велосипеда. Ніхто цього не помічав, поки в річці було достатньо води. Тепер усе виходить на яв.

 

 

Сліди трагедії

Затонуле судно з трагічною історією тепер можна побачити на Нижньому Рейні відразу за голландським кордоном. «Елізабет» була дерев’яною парусною баржею, завантаженою динамітом у березні 1895 року. З невідомих причин небезпечний вантаж вибухнув і вбив більше десятка людей.

 

 

Небезпечна знахідка

Але трапляються й небезпечніші знахідки, скажімо, бомби часів Другої світової війни, що не розірвалися. Цю авіабомбу виявили в річищі висохлої річки По на півночі Італії. Нерідко такі бомби знаходять і в Німеччині. Часто через це доводиться евакуювати цілі райони міст. Утім, цього разу в Німеччині не повідомлялося про жодний випадок виявлення таких небезпечних знахідок.

 

 

Екстремальні посухи та повені на Рейні. Факти та фото

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net