У Нігерії заявили про випадок смерті від віспи мавп

Серед випадків мавпячої віспи в Нігерії не було свідчень якоїсь нової або незвичайної передачі вірусу.

 
У Нігерії зафіксовано перший цьогорічний випадок смерті людини від віспи мавп. Про це повідомив місцевий Центр з контролю за захворюваннями.
 
Зазначається, що з початку року в Нігерії зареєстрували шість випадків захворювання та одну смерть. Помер 40-річний пацієнт. Він мав супутнє захворювання. Чоловік також приймав імунодепресанти.
 
«Серед 21 випадку, зареєстрованого у 2022 році, не було свідчень якоїсь нової або незвичайної передачі вірусу, а також документально підтверджених змін його клінічних проявів (включаючи симптоми, профіль та вірулентність)», – йдеться у повідомленні.
 
Нагадаємо, на сьогодні у світі зафіксовано 171 підтверджений випадок віспи мавп та 87 підозрілих. Усього під наглядом 258 випадків у 23 країнах.
 
Тим часом ВООЗ не бачить необхідності масової вакцинації населення проти віспи мавп. В організації вважають, що контролювати поширення хвороби допоможуть дотримання гігієни та безпечна сексуальна поведінка.


Перші симптоми при віспі мавп – температура, головні та м’язові болі, а також болі у спині. Запалюються лімфовузли. На шкірі з’являється висипання та пошкодження. Залежно від того, на якій стадії перебуває захворювання, шкірні висипи нагадують ті, що виникають при вітрянці або сифілісі.
 
Можуть виникнути вузлики, пухирі та гнійні утворення. Спочатку вони з’являються на обличчі, а потім на інших частинах тіла – на руках та ногах, наприклад. У ряді випадків, про які стало відомо у травні, такі висипи в інфікованих осіб з’явилися в гобласті геніталій. Мавпяча віспа рідко протікає у важкій формі.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net