У Нідерландах почесний консул РФ змушений був закрити представництво

До мерії надходили скарги з боку місцевих мешканців та окремих політичних сил, а сам консул нібито отримував погрози після того, як назвав вторгнення РФ «миротворчою місією».

Почесний консул Росії у Нідерландах Костянтин ван Флотен змушений був виїхати зі своєї резиденції – замку Страйтаген у Ландграафі на півдні країни, де з початку лютого розмістив консульство. Про це у четвер, 2 березня, повідомляє De Volkskrant.
 
Перед цим ван Флотен працював у Маастріхті, але невдовзі після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в інтерв’ю місцевим ЗМІ назвав російську агресію «миротворчою місією». Після цього консульство було розгромлене активістами, а проти ван Флотена виступали українські біженці у Маастріхті.
 
У лютому 2023 року ван Флотен розмістив консульство у своєму замку у Ландграафі.
 
Незважаючи на те, що минулого тижня кільком російським дипломатам наказали залишити Нідерланди, а російське торгове представництво в Амстердамі також було закрите, міністерство закордонних справ Нідерландів офіційно дало дозвіл на переїзд консульства в Ландграаф.
 

Але ван Флотен після того заявив, що власника замку «шантажують», і тому він поки виконуватиме свою роботу «онлайн». Однак, згідно з Віденською конвенцією, яка регулює дипломатичні відносини між країнами, почесний консул повинен також мати фізичну адресу.
 
Незабаром невідомі нібито загрожували розгромити маєток, а до мерії Ландграафа надійшли скарги з боку місцевих мешканців та окремих політичних сил. Зрештою, «російський посол вирішив, що консульство більше не базується у замку».
 
70-річний Костянтин ван Флотен володів ресторанним бізнесом у Росії. Як зазначає De Volkskrant, раніше він хвалився письмовою подякою від Путіна, а також розпорядився називати себе бароном після того, як набув дворянського титулу в Хорватії.
 
Зараз ван Флотен живе в Бельгії, де володіє замком у Сінт-Трейден поблизу кордону з Нідерландами.
 
Нагадаємо, 18 лютого Нідерланди вислали російських дипломатів-шпигунів. Повідомлялося, що Москва таємно призначає дипломатами офіцерів розвідки.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net