У Латвії суд зобов язав надати притулок російському військовому

Громадянин РФ виїхав із рідної країни після оголошення мобілізації. Він заявив, що не підтримує вторгнення в Україну.

 
Адміністративний районний суд Латвії ухвалив рішення надати притулок у країні колишньому російському військовослужбовцю та співробітнику поліції всупереч рішенню Управління у справах громадянства та міграції. Про це повідомляє балтійське інформагентство Delfi у вівторок, 27 грудня.
 
Громадянин РФ звернувся до прикордонної служби Латвії з проханням надати статус біженця або альтернативний статус, оскільки не згоден із вторгненням Росії в Україну і побоюється, що може опинитися в російській в’язниці або бути мобілізованим.
 
Управління у справах громадянства та міграції Латвії у липні відмовило чоловікові через те, що він не був відомим політичним активістом та правозахисником у Росії та не підтримував будь-якої конкретної політичної сили, а також не підтвердив, що йому або його родичам погрожували після його від’їзду через публічну незгоду з російською агресією.
 
Росіянин вирішив оскаржити це рішення у суді. Там він стверджував, що не бажає брати участь у злочинах Росії — тобто, брати участь у війні в Україні, і виїхав, щойно отримав повістку до військкомату. Оскільки чоловік мав досвід служби механіком-водієм, тому мав бути призваний до армії та відправлений на фронт одним із перших.
 
Також росіянин стверджував, що брав активну участь у російському опозиційному русі, мітингах на підтримку опозиціонера Олексія Навального та проти нападу Росії на Україну.
 
Служба державної безпеки Латвії у своєму висновку вказала, що категорично не підтримує в’їзд у країну громадян Росії із військовим досвідом. Крім того, вона зазначила, що не може перевірити достовірність свідчень чоловіка, як і справжності отриманої ним повістки у військкомат.
 
Суд, своєю чергою, назвав висновки латвійської спецслужби надто загальними та не пов’язаними з індивідуальними обставинами росіянина.
 
Судова інстанція зобов’язала Управління у справах громадянства та міграції ухвалити рішення про надання росіянину статусу біженця в Латвії протягом одного місяця.
 
Як ми вже повідомляли, 8 грудня російська телекомпанія Дождь змушена була припинити мовлення в країнах Балтії. У неї відкликала ліцензію Латвія. Тепер у Дождя забрали право розповсюджувати свій контент у Євросоюзі, США та інших країнах.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетУ небі та на морі: де РФ слабша у війні проти України

Церкви Німеччини закликали до миру та підтримки України

Ризик вторгнення РФ з Білорусі слід сприймати серйозно — ISW

Сенат США підтримав передачу Україні арештованих активів РФ

Источник: korrespondent.net