У Латвії повернуть обов язкову військову службу

Через війну в Україні влада Латвії вирішила повернути в країні загальний військовий обов’язок, який діяв раніше.

Кабінет міністрів Латвії схвалив запровадження обов’язкової військової служби для чоловіків віком від 18 до 27 років та добровільної для жінок того ж віку. Про це у вівторок, 6 вересня, повідомляє LSM.
 
Як повідомив на прес-конференції міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс, у 2023 році відбудуться дві хвилі призову — у січні та липні, під час яких очікується залучення до військової служби близько 1000 громадян.
 
Перший заклик у січні проходитиме ще на добровільній основі, тоді як липневий стане обов’язковим.
 
Призовники отримають можливість записуватися в армію або проходити службу у національній гвардії по 20 днів на рік протягом п’яти років. Їм також буде доступний курс командира взводу та альтернативна служба. Згідно з новими правилами, в армії латвійські призовники пробудуть рік: 11 місяців триватиме служба, ще місяць — відпустка. У вихідні солдати термінової служби зможуть перебувати вдома, решта п’ять днів вони будуть знаходиись у казармах.
 
Загальний призов існував у країні і раніше: Верховна Рада Латвії ухвалила закон про обов’язкову військову службу у вересні 1991 року. Відповідно до цього закону, всі громадяни віком від 19 до 50 років мали відслужити в армії. Перший призов відбувся у квітні 1992 року, останній — наприкінці листопада 2006 року, а у 2007 році загальна повинність була скасована.
 
Нагадаємо, заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що законодавчі норми, згідно з якими взяття жінок на військовий облік буде добровільною. 

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net