У крові Саакашвілі знайшли важкі метали — незалежний лікар

Більшість важких діагнозів політика може бути пов’язана з отруєнням, стверджує глава грузинського медичного центру Емпатія.

У крові колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі виявили важкі метали, погіршення стану його здоров’я може бути пов’язане з отруєнням. Про це 19 грудня заявила журналістам керівник грузинського неурядового медичного центру Емпатія Маріам Джишкаріані, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«У крові, волоссі та нігтях Михайла Саакашвілі виявлено ртуть, миш’як, талій, свинець, вісмут і барій. Швидше за все, ми маємо справу з невідомою, складною хімічною або радіоактивною сполукою», — зазначила вона.

Джишкаріані наголосила, що екс-президенту Грузії потрібно терміново провести дезінтоксикацію організму, проте в медустановах країни зробити це неможливо.

Вона додала, що на судовому засіданні 22 грудня про можливе відстрочення тюремного ув’язнення Саакашвілі у зв’язку з тяжким станом здоров’я, передбачено доповіді двох американських лікарів, які оглянули його в клініці Вівамед.

Як пише агентство, співробітники центру Емпатія протягом кількох місяців спостерігають за станом здоров’я політика незалежно від медиків клініки Вівамед, де він перебуває.

Нагадаємо, 14 грудня Саакашвілі оголосив про нове голодування. За словами політика, йому відмовили у праві бути присутнім на власному судовому процесі по відеозв’язку.

Як повідомляв Кореспондент.net, екс-президент таємно прибув до Грузії 29 вересня минулого року і 1 жовтня був затриманий у Тбілісі, після чого поміщений у в’язницю в місті Руставі, де оголосив голодування.

8 листопада його перевели до тюремної лікарні у Тбілісі, а потім — до військового шпиталю у місті Горі, де він припинив голодування. 12 травня цього року Саакашвілі був поміщений до цивільної клініки Вівамед в Тбілісі, де перебуває в цей час.

У Грузії він проходить у кількох кримінальних справах. Своє затримання політик вважає незаконним, а звинувачення на його адресу — сфальсифікованими.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net