У Китаї різко відреагували на заяву G7

У Пекіні заявили, що навіть відносно м’які коментарі лідерів G7 щодо Тайваню є неприйнятним втручанням у внутрішні справи Китаю.

У Міністерстві закордонних справ Китаю різко засудили заяви саміту G7, застерігши його лідерів від тиску на Пекін щодо Тайваню та інших спірних тем, повідомляє New York Times.

Таким чином у Китаї відреагували на заклики лідерів країн саміту G7 до «конструктивних і стабільних відносин» з Китаєм, а також до «миру та стабільності» в Тайванській протоці.

«Група Семи говорить на високих тонах про «рух до мирного, стабільного, процвітаючого світу», але те, що вона робить, — це перешкоджає міжнародному миру, завдає шкоди регіональній стабільності та пригнічує розвиток інших країн.

G7 проігнорувала серйозне занепокоєння Китаю та наполягала на маніпулюванні темами, пов’язаними з Китаєм, а також на грубому втручанні у внутрішні справи країни», — заявили в МЗС Китаю.

Міністерство закордонних справ Китаю додало, що навіть відносно м’які коментарі лідерів G7 щодо Тайваню є неприйнятним втручанням.

«Тайвань — це Тайвань Китаю. Вирішення тайванського питання – це справа самого китайського народу», — наголосили там.

Нагадаємо, лідери країн G7 наголосили, що серйозно стурбовані ситуацією у Східному та Південно-Китайському морях та рішуче виступають проти будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво силою чи примусом.

Тайвань проведе найбільші на острові військові навчання

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net